Austra Skujytė taikėsi į medalį

2004-03-06

Vengrijos sostinėje Budapešte prasidėjo pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas, kuriame Lietuvai atstovauja dvi sportininkės - daugiakovininkė Austra Skujytė ir sprinterė Agnė Visockaitė-Egert.

Penkiakovės varžybose dalyvauja aštuonios sportininkės, tačiau tarp jų nėra Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) planetos reitingo lyderių - pasaulio ir Europos čempionės švedės Karolinos Kluft, rusės Jelenos Prochorovos, vokietės Sonjos Keselšlėger.

Pirmąją rungtį - 60 m barjerinį bėgimą - laimėjo olandė Karina Rukštul (8,39 sek.). A.Skujytė, pagerinusi asmeninį rekordą, užėmė šeštąją vietą (8,69 sek.).

Šuolių į aukštį varžybose sėkmė lydėjo belgę Tiją Helebaum (1,91 m), o lietuvė liko penktoji (1,79 m).

Austra triumfavo rutulio stūmimo sektoriuje, aplenkusi visas varžoves ir pasiekusi savo geriausią sezono rezultatą - 16,30 m.

Antrąją vietą užėmusi ukrainietė Natalija Dobrynska atsiliko beveik metru (15,39 m). Lietuvė pagerino asmeninį rekordą ir šuolių į tolį varžybose - 6,38 m. Rungtį laimėjo K.Rukštul (6,57 m).

Po keturių rungčių pirmavo Portugalijos sportininkė Naidė Gomeš, surinkusi 3958 taškus. Toliau rikiavosi ukrainietė N.Dobrynska - 3896, A.Skujytė - 3859, K.Rukštul - 3815.

A.Visockaitė-Egert 60 m penktajame kvalifikaciniame bėgime nuotolį įveikė per 7,42 sek. ir pagerino asmeninį geriausią sezono rezultatą.

Lietuvos sprinterė užėmė 23-iąją vietą tarp 34 dalyvių ir pateko į pusfinalį. Deja, Agnė neiškovojo teisės varžytis finale: pirmajame pusfinalio bėgime ji finišavo tik aštuntoji, dar kartą pagerinusi asmeninį geriausią sezono rezultatą - 7,41 sek.

Pirmąjį medalių komplektą vakar išsidalijo rutulio stūmikės. Pasaulio čempione tapo 35 metų ukrainietė Vita Pavlyš (20,49 m). Sidabro apdovanojimas įteiktas 34 metų rusei Svetlanai Kriveliovai (19,90 m), o bronzos - Kubos sportininkei Jumileidei Kumbai (19,31 m).