Hobis – skrydžiai antikvariniais lėktuvais


2011-08-14
Darius Sėlenis
Hobis – skrydžiai antikvariniais lėktuvais

Skraidyti antikvariniais lėktuvais – tarsi bendrauti su brandžiu žmogumi, patyrusiu kilimus, duobes, netektis, turinčiu savo dvasią, patirtį ir šarmą.

Po šių žodžių prieš kelias dienas savo gimtadienį atšventusi modelių agentūros "Modilina" savininkė Jolanta Sadauskienė šyptelėjo: "Ir tai – didelis malonumas."

Daug dirbanti ir keliaujanti verslininkė, skrisdama lėktuvais, baimės nejaučia. Šimtus kartų keleiviniais lėktuvais skridusi moteris teigė: "Ore aš jaučiuosi puikiai."

Kaunietė turi ir vieną didelį malonumą, kurio stengiasi neatsisakyti užsienio šalyse: su pilotu paskraidyti antikvariniais lėktuvais.

Su Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo naikintuvais ir bombonešiais Jolanta skraidė Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, JAV, Filipinuose.

"Jie turi savo istoriją, legendą, – neslėpė malonumo modelių agentūros savininkė. – Apima panašus jausmas, lyg važiuotum antikvariniu automobiliu. Arba tarsi bendrautum su legendiniu, protingu ir įdomiu žmogumi."

Ne, baimės ji nepatyrė, juolab kad prieš kylant lėktuvui jį kruopščiai apžiūri didelė technikų komanda, primenanti "Formulės 1" varžybas.

"Man patinka tepalų kvapas, variklio burzgimas, žmonių reakcija, kai nusileidžia antikvarinis lėktuvas ant žemės", – malonumu dalijosi J.Sadauskienė.

Įspūdingiausia akimirka? Turbūt skrendant į Londoną, kai dvivietį naikintuvą užklupo liūtis.

Įspūdingiausias vaizdas? Filipinuose, skrendant virš aktyvaus ugnikalnio Pinatubo, kai išnirę iš debesų ir dūmų Jolanta su pilotu išvydo nuostabų vaizdą ir vulkane susiformavusį ežerą.