Robotų plaštakas patobulins kava


2010-10-27
lrt lt.inf.
Robotų plaštakas patobulins kava

Minkštas kamuolys, kuris sukietėja išsiurbus orą, gali tapti pagrindu naujos kartos robotų galūnėms, kuriomis bus paprasčiau suimti įvairius daiktus.

Kaip praneša mokslofestivalis.eu, kaip ir visa, kas genialu, nauja robotizuota plaštaka veikia labai paprastai. Iš esmės tai yra latekso balionas, pripildytas sumaltos kavos. Būdamas minkštas, jis glaudžiai prisispaudžia prie griebiamo daikto. Kai iš baliono išsiurbiamas oras, jis susitraukia ir sukietėja – visai kaip kava vakuuminėse pakuotėse. Į balioną vėl prileidus oro, jis paleidžia laikomą daiktą

Dr. Hodas Lipsonas, Kornelio universiteto inžinerijos profesorius, teigia, kad maltos kavos granulės yra labai panašios į mažus guolius, kurie gali lengvai ristis vienas per kitą, o spustelėjus susirakina.

Tokių savybių turi įvairios medžiagos, pavyzdžiui, ryžiai ar smėlis, tačiau specialistai pasirinko kavą, nes ji lengva. Naujoji plaštaka gerai suima pačius įvairiausius daiktus, įskaitant žalią kiaušinį ir monetą, kuriais manipuliuoti gali būti nelengva net žmonėms. Kadangi technologija yra universali, ją galima pritaikyti ne tik prie surinkimo linijų, bet ir išminuotojų darbe arba kaip protezą.