Kauno tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose virėjo specialybę įgijo 30 nuteistų jaunuolių. Tai pirmoji šios profesijos laida šioje įkalinimo įstaigoje.
Pasak Kalėjimų departamento, profesinis mokymas yra viena iš socialinės reabilitacijos priemonių, padedanti nuteistiesiems lavintis, tobulinti turimus įgūdžius, leidžianti įgyti profesiją. Tai suteikia nuteistiesiems pasitikėjimo savimi, savarankiškumo ir daugiau galimybių išėjus į laisvę susirasti darbo.
Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose vykdomas projektas "Nepilnamečių nuteistųjų integracija į darbo rinką", kuriuo siekiama socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančius asmenis integruoti į darbo rinką.
Įgyvendinant šį projektą nuteistieji nuo 2010 m. rugsėjo 30 d. buvo mokomi virėjo profesijos. Šiemet liepos 13 d. egzaminus sėkmingai išlaikė 30 jaunuolių.
Birželio mėnesį egzaminus laikė ir kvalifikacijos pažymėjimus gavo ir kitų profesijų Kauno tardymo izoliatoriaus-pataisos namų besimokantys nuteistieji: 16 siuvėjų, 22 staliai, 22 duonos ir pyrago gaminių kepėjai.
Naujausi komentarai