Egzaminų sesija baigta, beliko linksmoji dalis – išleistuvės. Moksleivių tėvai skaičiuoja pinigus, kuriuos teks krapštyti iš kišenės. Nuomos punktai, grožio salonai ir siuvyklos neriasi iš kailio siūlydami savo paslaugas.
Tarsi vakaro karalienė
Juodas, kelius dengiantis sijonas, įspūdingi aukštakulniai ir raudonas švarkas – taip išleistuvių vakarą atrodys VDU "Rasos" gimnazijos abiturientė Ugnė Miliauskaitė, brandos atestatą atsiėmusi vakar.
"Rengtis išleistuvėms pradėjau dar gegužės mėnesį – prieš abitūros egzaminus. Kodėl? Žinojau, kad rasti tinkamus drabužius nebus lengva", – pasakojo aštuoniolikmetė. Bene daugiausiai laiko truko marškinėlių paieškos. Neradusi jų, Ugnė nusprendė pasipuošti raudonu švarku. "Tik pažiūrėkite, kokia nuostabi jo iškirptė", – viename prekybos centrų rastu laimikiu džiaugėsi Ugnė. Kaklą ir ausis moksleivė tądien papuošė dirbtiniais perlais.
Išleistuvių vakarą šviesiaplaukės rankas slėpė elegantiškos juodos pirštinės. "Apranga ir bateliai man kainavo apie 600 litų. Nuomotis būtų pigiau, tačiau ar verta mokėti 200 litų už suknelę, kurią užsivilksiu kelioms valandoms?" – svarstė mergina. Į minėtą sumą, pasak Ugnės, neįskaičiuotos kirpėjos, manikiūrininkės paslaugos, užeigos, kurioje linksminsis, mokestis, išlaidos gėlėms.
"Neabejoju, kad yra abiturientų, kurie išleido daugiau už mane. Pažįstu merginų, kurios išleistuvėms rinkosi itin prabangias sukneles ir aksesuarus", – šyptelėjo mergina.
Nenori būti nuotakomis
Savanorių prospekte įsikūrusio proginių drabužių nuomos salono "Žeiga" duris šiemet abiturientės varsto šiek tiek rečiau.
"Sunkmetis", – atsiduso salono savininkė Gražina Žilinskienė. Praėjusiais metais tuo pačiu laiku, pasak jos, šventinių suknelių buvo išnuomota kur kas daugiau, nors pastarosios ir buvo brangesnės. Šiemet šventinius drabužius salone galima išsinuomoti už 150 litų. Prabangios, naujausių kolekcijų suknelės čia įkainotos keliomis dešimtimis litų daugiau.
"Šifono, šilko, trumpos arba ilgos, bet ne pūstos, graikiško stiliaus, šampaninės spalvos suknelės – moksleivės per išleistuves nenori būti panašios į tortus", – apie klienčių pageidavimus kalbėjo G.Žilinskienė. Salone apsilankiusios abiturienčių mamos žvalgosi į kokteilines sukneles, karoliukais ir siuviniais puoštus sijonus, švarkus. "Švarkelius renkasi ir moksleivės, tačiau šalių joms neįsiūlysi – merginos nenori dengti pečių", – šyptelėjo salono savininkė.
Į vyrų drabužių skyrių šį pusmetį užsuka tik jaunikiai – mokyklą baigusiems vaikinams nuomos paslaugos nepatrauklios. "Kol kas nesulaukėme nė vieno interesanto. Bet dar yra šiek tiek laiko. Gal koks kostiumo neradęs vyrukas ir užsuks", – vylėsi G.Žilinskienė.
Prašo patrumpinti kelnes
Drabužių siuvyklų darbuotojai teigia, kad šie metai pažymėti nesėkmės ženklu. Esą dauguma abiturientų į siuvyklas užsuka dėl smulkių darbų.
"Moksleiviai atneša užlenkti per ilgas kostiumines kelnes, susiaurinti per plačius švarkus, iš ilgos suknelės prašo padaryti trumpą", – vardijo siuvimo ateljė "Linos artelė" savininkė Lina Liutkevičienė.
Merginų, atskubėjusių į siuvyklą su medžiagų atraižomis ir iš žurnalų išplėštais puslapiais, šiemet – kur kas mažiau. "Pirmosios klientės pasirodė gegužę. Raginame ateiti anksčiau, nes pasiūti suknelę trunka apie mėnesį. Žinoma, jei užsakymas labai skubus, stengiamės jį atlikti greičiau", – atviravo L.Liutkevičienė. Už paprastą, klasikinio stiliaus suknelę siuvėjos čia prašo 150 litų. Pasiūti įmantresnio stiliaus drabužį gali kainuoti ir 400 litų.
L.Liutkevičienė negalėjo įvardyti šių metų madų tendencijų. Esą vienos merginos prašo klasikinių, tamsių, kitos renkasi lengvas, kurortinio stiliaus sukneles.
"Vienos merginos ateina su savo pieštais modeliais, kitos baksnoja pirštu į žurnalą, trečios – nežino, ko nori. Tuomet joms patariame", – tikino L.Liutkevičienė.
Susirūpino ir nagais
Nuomos salonams ir siuvykloms skaičiuojant sumažėjusią klientūrą, prie kirpėjų kėdžių eilės nusidriekė jau seniai.
"Pirmosios abiturientės užsirašė prieš porą mėnesių, o gal net tris", – vartydama kalendorių kalbėjo Partizanų gatvėje įsikūrusios kirpyklos darbuotoja Rita.
Moteris susitaikė su mintimi, kad prieš išleistuves teks paaukoti savo laisvadienius, nes per didžiąją šventę gražiai atrodyti nori ne tik abiturientės, bet ir jų mamos, sesės, draugės. "Iš mados seniai išėjo vadinamosios šlapios garbanos ir ant galvų susukti "lizdai". Merginos vertina eleganciją, paprastumą", – sakė daugiau nei dešimtmetį kauniečių plaukus prižiūrinti moteris. Moksleivės pirmenybę teikia lengvoms garbanoms, iš mados neišeinantiems balerinų kuodeliams. Nebijančios eksperimentuoti plaukus prašo supinti "drakoniuku". Pasak Ritos, apsilankymas kirpykloje moksleivėms kainuoja nuo 20 iki 80 litų. "Išleistuvių vakarą plaukus galima papuošti gyvomis gėlėmis, dirbtinėmis sruogelėmis. Visai neseniai iš vienos trumpaplaukės padariau efektingą ilgakasę. Žinoma, šis malonumas jai kainavo kelis šimtus, – apie didžiąsias eksperimentatores pasakojo kirpėja. – Kitai merginai teko nukirpti strėnas siekiančias garbanas. Abiturientė teigė, kad užvėrusi mokyklos duris ji pradės naują gyvenimą su nauja šukuosena."
Kosmetologės paslaugos ir šventinis makiažas piniginę patuštins šimtine. 50 litų – už "nupieštą veidą", tiek pat už manikiūrą. "Žinoma, jei šventiniam vakarui norėsite priauginti akrilinius arba gelinius nagus, išlaidų turėsite dvigubai daugiau. O jei nuspręsite papuošti ir kojų nagučius – paruoškite 200 litų", – perspėjo Rita.
Naujausi komentarai