Gimsta šiaurietiško ėjimo tradicija
Šiaurietiško ėjimo entuziastai spaudžiant savaitgalio speigui pademonstravo, kad šiuo sveikatai naudingu užsiėmimu ketina užkrėsti kuo daugiau kauniečių.
Į pirmąjį žygį šeštadienį Panemunės šile pakvietė žaliosios sveikatos klubas „Žolinčių akademija“, Šiaurietiško ėjimo klubas ir Kauno sveikuoliai. Pusšimtis žmonių nukeliavo apie 8 km.
„Baiminomės, kad dėl šalčio susirinks nedaug žmonių, bet atėjo gan gausus būrys“, – džiaugėsi „Žolinčių akademijos“ vadovė Danutė Kunčienė.
Po žygio žmonės vaišinosi žaliojo sveikatos klubo „Žolinčių akademija“ atstovų išvirta saulėgrąžų arbata, klausėsi patarimų apie sveiką mitybą.
„Norime, kad žmonės neužsibūtų namuose, daugiau laiko leistų gryname ore, gautų gerų emocijų, nes tai – pagrindinis sveikatos šaltinis“, – kalbėjo D.Kunčienė.
Pasak jos, tokie žygiai bus rengiami kiekvieną šeštadienį. Žmonės kviečiami rinktis A.Smetonos alėjos gale, netoli buvusio antrojo Panemunės paplūdimio. Vasarį Šiaurietiško ėjimo klubas susirinkusiesiems nemokamai nuomos specialias lazdas.
Šiaurietiško ėjimo instruktorė Janina Bazevičienė aiškino, kad tikriems žygeiviams lazdos yra būtinos. „Jos padeda žingsniuoti daug ilgiau ir lengviau, perkelia krūvį raumenims nuo kojų į viršutinę kūno dalį“, – teigė instruktorė.
Ji pati šiaurietišku ėjimu susidomėjo prieš trejus metus, sužinojusi apie jį iš spaudos. „Ieškojau, kur įsigyti tų lazdų, bet neradau. Teko atsivežti iš užsienio. Paskui pati pradėjau organizuoti šiaurietiško ėjimo lazdų gamybą ir dabar tai yra mano pragyvenimo šaltinis. Mūsų produkcija sėkmingai parduodama Lietuvoje ir eksportuojama į užsienį“, – pasakojo instruktorė.
Lazdų kainą lemia strypo sudėtis – stiklo ir anglies pluošto junginio santykis. Jos kainuoja 100–150 litų.
J.Bazevičienės duomenimis, Kaune yra apie šimtas šiaurietiško ėjimo entuziastų, o visoje Lietuvoje – apie pusė tūkstančio.