Kontrauskai pristato gyvenimo kolekciją Pereiti į pagrindinį turinį

Kontrauskai pristato gyvenimo kolekciją

2011-08-25 17:00
Tris dešimtmečius meno kūrinių kolekciją kaupę Henrita ir Vaclovas Konstrauskai ryžosi ją pristatyti visuomenei. Ją iki rugsėjo vidurio bus galima apžiūrėti sostinės galerijoje "Arka".

Tris dešimtmečius meno kūrinių kolekciją kaupę Henrita ir Vaclovas Konstrauskai ryžosi ją pristatyti visuomenei. Ją iki rugsėjo vidurio bus galima apžiūrėti sostinės galerijoje "Arka".

Žinoma verslininkų šeima meno kūrinius pradėjo kolekcionuoti nuo savo vestuvių, kai gavo pirmuosius du paveikslus. Kartais jų kolekcija per metus pasipildydavo vienu, dviem, kartais – daugiau nei dešimčia paveikslų, fotografijų, mažųjų skulptūrų. Ir tik praėjus trims dešimtmečiams šeima nusprendė: metas leisti jais pasidžiaugti ir kitiems.

Paveikslus Kontrauskai rinkosi be menotyrininkų pagalbos – tiesiog tokius, kurie mieli širdžiai. Juokiasi, kad kolekciją sudaro tarsi trys dalys: meno kūriniai, patikę Henritai, patikę Vaclovui, ir tie, kurie patiko abiem. "Henritai labiausiai patinka šiuolaikiniai lietuvių dailininkai. Juos mėgsta ir Vaclovas, tačiau jis labiau domisi kitomis sritimis, ieško įdomių rusų, baltarusių darbų, tai yra gana neįprastas požiūris, nes Lietuvoje to dažnai vengiama", – kolekciją komentavo dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.

Vis dėlto net ir be ekspertų pagalbos kolekcionieriai atsirinko tai, kas ne vienam meno žinovui užgniaužia kvapą. Jų kolekciją sudaro tokių menininkų kaip Antanas Žmuidzinavičius, Šarūnas Sauka, Raimundas Sližys, Vladas Drėma, Vincas Kisarauskas ir kitų garsių dailininkų darbai.

Patys kolekcionieriai ragina didžiausią dėmesį atkreipti į Lietuvoje menkai žinomo Naglio Karvelio darbus. "Kiek jis nutapo paveikslų, beveik visus juos iškart į Vakarus išveža vienas olandų milijonierius. Tai irgi nėra blogai, bet norime sugrąžinti jį į Lietuvą", – šypsojosi V.Kontrauskas.

Pasak R.Rachlevičiūtės, šis dailininkas išsiskiria tuo, kad nors jo darbai labai preciziški, vis tiek išlieka jaukūs ir šilti. "Ši paslaptis man šiek tiek atsiskleidė sužinojus N.Karvelio biografiją. Jis mokėsi braižybos, ilgai dirbo kine. Kai tai susijungia su jo savita menine vizija, gauname labai įdomų rezultatą", – menininką gyrė ji.

Kontrauskai šypsosi patys nežinantys, ar jų kolekcija jau baigta. Nors darbai nebetelpa nei ant jų namų, nei viešbučio ar restorano sienų, atsikratyti šio pomėgio sunku. "Galbūt dabar ateis metas kolekciją kiek transformuoti – pradėti darbais keistis ar ieškoti kitokių variantų", – svarstė jie.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų