Prasižengusiems pareigūnams medžioti įkurta speciali tarnyba. Tikimasi, kad šią savaitę Policijos departamente pradėjusi veikti Imuniteto valdyba iš policijos sistemos padės išgyvendinti pažeidimų dangstymą, piktnaudžiavimą tarnybą ir girtavimą.
Stebės visą policiją
Šio padalinio, kuris bus pavaldus tik generaliniam komisarui, akiratyje atsidurs visa šalies policija – 10 tūkst. statutinių pareigūnų ir dar 4 tūkst. tarnautojų bei asmenų, dirbančių policijoje pagal darbo sutartis.
Vėliau imuniteto padalinius ketinama steigti ir apskričių komisariatuose.
''Mūsų tikslas ne išgaudyti, bet sudaryti tokias prielaidas ir sąlygas, kad policininkai nebūtų linkę rizikuoti daryti pažeidimų'', – vakar per spaudos konferenciją sakė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis.
Jis taip pat akcentavo, kad Imuniteto valdyba vykdys dar vieną svarbų uždavinį – policijos darbuotojus saugos nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą.
"Svarbi ir pačių darbuotojų apsauga vykdant operatyvinę veiklą – jie galės bet kada kreiptis. Daug pareigūnų, kurie nenori taikstytis su kyšininkavimu, piktnaudžiavimu ir nusikaltimų dangstymu, žinos, kad galės būti apsaugoti tiek viduje, tiek išorėje", – sakė komisaras.
Vykdys operatyvinę veiklą
Valdyboje įsteigta 18 etatų, čia dirbs pareigūnai perkelti iš anksčiau veikusių padalinių, kurie taip pat kovojo su negerovėmis policijos sistemoje.
Pasak vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, jeigu Imuniteto valdyba dirbs efektyviai, policininkas tris kartus pagalvos, ar jam verta rizikuoti užimama padėtimi.
Vidaus reikalų ministerijoje anksčiau tyrimus vykdė generalinis inspektorius, tačiau tie tyrimai buvo ''bedančiai", nes nebuvo numatyta padarinių.
Valdyboje įsteigti trys skyriai: Korupcijos tyrimų, Korupcijos prevencijos ir analizės bei Vidaus tyrimų. Padaliniui suteiktas operatyvinės veiklos subjekto statusas, todėl jis galės vykdyti operatyvinę veiklą.
Padalinys padės policijos generaliniam komisarui organizuoti ir įgyvendinti policijos įstaigų valdymą, organizuojant ir koordinuojant policijos darbuotojų tarnybinių nusižengimų, taip pat korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų prevenciją ir tyrimą.
Imuniteto valdybai laikinai vadovaus komisaras Donatas Malaškevičius.
Skandalai atvėrė akis
Apie būtinybę Policijos departamentui turėti Imuniteto valdybą šiemet balandį prabilo policijos vadovas. Tada svarstyta, ką daryti, kad nepasikartotų tokie atvejai, kai už pavyzdingą tarnybą apdovanojamas įtarimų baudžiamojoje byloje sulaukęs policininkas.
Pernai kovo pabaigoje septyni Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovų veiksmų. Pareigūnai skundėsi, kad yra verčiami nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos ir vagysčių.
Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai tuomečiam laikinajam generaliniam prokurorui Raimondui Petrauskui apskundė tuometį Marijampolės policijos komisariato viršininko pavaduotoją Edvardą Bukotą, kurio veiksmuose įžvelgė vagystės, piktnaudžiavimo ir trukdymo ikiteisminio tyrimo pareigūno veiklai požymių, ir Kęstutį Kalinauską, kurį kaltino tarnybos pareigų neatlikimu.
E.Bukota netrukus bus teisiamas dėl to, kad siekdamas asmeninės naudos ir piktnaudžiaudamas tarnyba pagrobė svetimą turtą bei pažeidė gamtos išteklių naudojimo taisykles. Jam ir dar keliems asmenims pareikšti įtarimai miško iškirtimo byloje.
"Tas atvejis taip pat parodė, kad turi būti struktūrinis padalinys", – sakė S.Skvernelis.
Naujausi komentarai