Lietuvos kino kūrėjai: statyti filmą padeda draugų pagalba ir meilė filmui Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos kino kūrėjai: statyti filmą padeda draugų pagalba ir meilė filmui

2011-03-18 15:03
"Kino pavasaryje" premjerinius filmus pristatantys Lietuvos kino kūrėjai teigia, kad statyti filmus Lietuvoje padeda nemokama draugų pagalba ir meilė filmui.

Tarptautiniame kino festivalyje "Kino pavasaris" savo premjerinius filmus pristatantys Lietuvos kino kūrėjai teigia, kad statyti filmus Lietuvoje padeda nemokama draugų pagalba ir meilė pačiam filmui.

"Aš manau, kad svarbiausia yra norėti ką nors padaryti (...) Mes kūrėme su nuliniu biudžetu ir neišleidome daug pinigų (...) Yra žmonių, kurie nori padėti", - spaudos konferencijoje sakė filmo "Čeburekų pardavėjai" režisierius Tomas Bručas, statęs jį pasiremdamas asmenine patirtimi.

Filmo "2 indeliai jogurto" kūrėjas Audrius Mickevičius sakė, kad valstybė teduoda "mažą trupinėlį, kurį dar kažkokiu būdu reikia padalinti", ir jei ne žmonių, sutinkančių dirbti nemokamai, pagalba, filmą pastatyti būtų neįmanoma.

"Lyg ir jei turi gerą sumanymą, draugų ir padarai filmą, bet filmai taip paprastai nesidaro (...) Reikia paramos, profesionalų pagalbos", - kalbėjo režisierius, filmavęs savo dukrą.

"Chebriarchato" režisierė Ramunė Čekuolytė pasakojo, kad jos filme herojai daug kalba apie kultūros žmonių finansus. Anot jos, filmų kūrėjai daugmaž gauna šeštadalį tų pinigų, kurių prašytų.

"Kai kurie kūrėjai atsisakė filmui pakalbėti, teigė, kad nenori patekti į sąrašą (...) Tokia situacija, kad labai pasiekę žmonės atsisako kalbėti apie kultūrą", - teigė R.Čekuolytė.

Režisierė pasakojo, kad filmo prodiuserė net buvo atsisakiusi kurti filmą dėl mažo biudžeto, tačiau tikėdama filmu kūrėja tęsė darbą.

"Jei tu nemyli to filmo, geriau nedaryti, jokie pinigai neišgelbės to filmo (...) Kuo mažesni biudžetai, tuo mūsų (režisierių - BNS) daugiau", - sakė kūrėja.

Filmo apie kalinių gyvenimą "Laisvės kurti" režisierius Evaldas Jansas piktinosi, kad Lietuvoje apskritai nėra kultūros politikos ir pasakojo, kad jis pats tiek filmuoja, tiek atlieka visus kitus darbus.

Filmo "Porno melodrama", pasakojančio apie homoseksualų gyvenimą Lietuvoje, režisierius Romas Zabarauskas pasakojo, kad filmui finansų ieškoti teko sunkiai, o Kultūros ministerija ir Kultūros rėmimo fondas juos parėmė, kai filmas jau buvo pristatytas Berlyno kino festivalyje.

"Aš filmus darysiu (...) Galima daryti aukšto lygio produktą be didelių pinigų", - tvirtino filmo "Knygnešys" režisierius Jonas Trukanas. Jis tvirtino norėjęs pastatyti filmą, kuris būtų suprastas.

Iš viso festivalyje bus pristatyta 13 lietuviškų premjerų, tarp jų - ir šiemetiniame Berlyno kino festivalyje "Amnesty International" premija bei Ekumeninės žiuri prizu apdovanota Manto Kvedaravičiaus juosta "Barzakh".

Be minėtų filmų, taip pat bus parodyta Kristinos Sereikaitės juosta "Tėvas", kurioje mergina filmavo savo pačios tėvą ir, kaip sakė, tai buvę sunku - esą reikėjo būti tiek objektyviai, tiek jautriai kaip dukrai.

Darius Jarašūnas juosta "Aš, veteranė" pasakos Antrojo pasaulinio karo veteranę, ketinančią atšvęsti, ko gero, didžiausią savo gyvenime šventę - Pergalės dieną.

Taip pat bus pristatyti Alginos Navickaitės "Kai ji vaikšto šalia" apie orią senatvę bei Ričardo Marcinkaus "Pravalas" apie internete pažinčių ieškančius žmones.

Ieva Javaitytės filme "Trečiadieniais", pasakojančiame apie garbaus amžiaus moterį, pagrindinį vaidmenį atliko žymi kultūros veikėja Galina Dauguvietytė.

Režisierių Andriaus Blaževičiaus, Mindaugo Sruogiaus "Tremtinės istorija, kurią išvežė pats tėvas" bus pasakojama apie karą išgyvenusios senyvos moters gyvenimą.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų