Ugnies grobis - trys jauni vyrai


2002-12-02
Greta ČIŽINAUSKAITĖ
Ugnies grobis - trys jauni vyrai

Savaitgalį gaisruose žuvo trys kauniečiai. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vieno Kalniečių mikrorajono daugiabučio rūsyje sudegė jaunas vyras. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį per gaisrą viename senosios Vilijampolės medinuke žuvo tėvas ir sūnus.

Deividui Alinauskui tebuvo aštuoneri, jo tėčiui Edmundui - keturiasdešimt vieneri. Išsigelbėti iš ugnies nasrų pavyko tik šios šeimos moterims: jau suaugusiai Alinauskų dukrai Deimantei, jos mamai bei močiutei. Ugniagesius iškvietusio kaimyno duomenimis, močiutę iš degančio namo išnešė kažkas iš kaimynų. Mama su dukra sugebėjo išlįsti pro langelį, nors iš pažiūros tai atrodo neįmanoma.

Tragedijos aplinkybes tiria Kauno miesto apylinkės prokuratūra. Su šoko ištiktomis moterimis vakar buvo sunku susišnekėti. Pasak kaimynų, Alinauskai nusipirko šį Skirgailos g. 17-ąjį numerį turėjusį medinuką prieš pusantrų metų, jį suremontavo ir išpuošė. Gaisro išvakarėse mama su tėvu buvo kažkokiame pokylyje. Grįžo tik apie trečią nakties. Tėvams grįžus, pas juos į miegamąjį atėjo sušalęs sūnelis. Jo sesuo kaimynams pasakojo, kad niekada anksčiau Deividas to nebuvo daręs. Tėvas nusprendęs pakurti krosnį. Baigėsi tuo, kad jo lavonas aptiktas nebaigtoje įrengti vonios patalpoje. Nebegyvas aštuonmetis rastas kambaryje prie lovos. Visiškai išdegė namelio vidus.

Spėjama gaisro priežastis - krosnies eksploatavimo taisyklių pažeidimas. Apie nelaimę ugniagesiams pranešta pavėluotai - tik apie pusę šešių, nors padegėlių kaimynai teigia buvę prikelti iš miego jau po keturių. Vienus pažadino moters, beldusios į namelį, pro kurio langus veržėsi dūmai, riksmas, bandantis pažadinti miegančiuosius gaisro židinyje, kitus - kambarį nušvietusi gaisro pašvaistė bei neįprastas traškesys už lango. Pirmiausiai skubėta gelbėti patekusiųjų nelaimėn, tik po to pranešta apie gaisrą ugniagesiams. Pastarieji teigia atvykę gaisravietėn per penkias minutes. Namelis jau degė atvira liepsna. Gaisrą gesino keturios ugniagesių automašinos.

Apie šeštadienio nakties gaisrą Geležinio vilko g. 5-ojo namo rūsyje pranešė viena šio daugiabučio gyventoja. Apie antrą valandą nakties gerdama vaistus, ji girdėjo namo apačioje šurmulį, apie pusę keturių pabudo jau nuo dūmų kvapo. Jis smelkėsi iš laiptinės. Netrukus paaiškėjo, kad dega namo rūsys. Iškviesti ugniagesiai nustatė, kad gaisro židinys - 20-ojo buto sandėliuke. Jame tarp apdegusių daiktų aptiktas jauno vyro lavonas. Šeštadienį morge atpažinta, kad tai - Andrejus Sokolovas, draugavęs su kaimyniniame daugiaaukštyje gyvenančia šešiolikmete. Spėjama gaisro priežastis - neatsargus elgesys su ugnimi. Manoma, kad nelaimę prišaukė neatsargiai numesta nuorūka. Pirminiais duomenimis, tą naktį šio daugiabučio rūsyje buvo susirinkęs jaunimas. Gaisravietėje aptikta nemažai tuščių alaus butelių. Tikrieji sandėliuko šeimininkai atsikėlė gyventi į daugiabutį ne per seniausiai ir savo patalpa rūsyje nesinaudojo.