Statistika Kauną guodžia ir kelia nerimą Pereiti į pagrindinį turinį

Statistika Kauną guodžia ir kelia nerimą

2008-05-14 12:13

Demografinė situacija mieste nėra gera: vis dar daugiau kauniečių miršta, nei gimsta

Kaune akivaizdžiau nei kituose miestuose matyti šalies ekonominio ir socialinio stabilumo bei pagrindinių Lietuvos bėdų ženklai. 2004-aisiais mieste santuokų gerokai padaugėjo, o ištuokų buvo vis mažiau.

Demografinė situacija mieste nėra gera: vis dar daugiau kauniečių miršta, nei gimsta

Kaune akivaizdžiau nei kituose miestuose matyti šalies ekonominio ir socialinio stabilumo bei pagrindinių Lietuvos bėdų ženklai. 2004-aisiais mieste santuokų gerokai padaugėjo, o ištuokų buvo vis mažiau.

Tuokiasi dažniau

Miesto širdimi vadinamoje Rotušėje kiekvieną savaitgalį žiedus sumaino dešimtys kauniečių. 2004 m. užregistruota 2690 santuokų. Tai 250 santuokų daugiau nei 2003 m.

Pasak Kauno ceremonimeistro Kęstučio Ignatavičiaus, santuokų daugėja nuo 2001 m. ir ši tendencija turėtų išlikti ateityje.

Remiantis statistika, santuokų Kaune pradėjo mažėti nuo 1990 m., kai Mendelsono maršas grotas maždaug 5 tūkst. porų.

Grėsmingai santuokų registracija mažėjo iki pat 2001 m., kai užregistruota tik 2300 santuokų.

“Viena priežasčių teigiamose santuokų tendencijose tikriausiai yra tam tikras stabilumas ekonomikoje, gyvenimo ritmas pasidarė ramesnis”, - svarsto K.Ignatavičius.

Jauniausiai nuotakai 2004-iasiais mieste buvo 15 metų, o vyriausiam jaunikiui, žiedus sumainiusiam antrą kartą, net 82-eji.

Tarp teigiamų 2004-ųjų bruožų K.Ignatavičius pabrėžė nors ir nežymią, bet mažėjančią ištuokų tendenciją. 2004 m. santuokas nutraukė 1360 Kauno gyventojų. Palyginti su 2003-iaisiais, ištuokų sumažėjo 1 proc. (1372).

Mirtingumo tendencija nenuspėjama

Tačiau demografinė situacija mieste nėra gera. Vis dar miršta daugiau kauniečių, nei pasaulį išvysta kūdikių. 2004-aisiais verksmu mamas pasveikino 3550 naujagimių arba 107 daugiau nei 2003 m.

Tiesa, net 1020 vaikų pagimdė tos moterys, kurių nesaistė santuokos saitai.

“Tai vienišos mamos arba su vyru gyvenančios ne santuokoje”, - pridūrė K.Ignatavičius.

Populiariausi mergaičių vardai: Augustė, Gabrielė, Andrėja ir Karolina. Berniukams dažniausiai buvo suteikiami Deivido, Dovydo, Gusto ir Lauryno vardai.

K.Ignatavičius sakė, jog gimstamumas mieste pradėjo mažėti nuo 1995 m. Tada pasaulį išvydo 4750 naujagimių, bet ilgainiui gimstamumas sumažėjo iki 3300 kūdikių.

Tačiau 2004-aisiais daugėjant gimimų, didėja ir mirčių skaičius. Anapilin iškeliavo 4145 kauniečiai, nors tokių 2003 m. buvo 3943.

“Mirtingumo tendencija sunkiai nuspėjama, nes vienais metais miršta daugiau žmonių, kitais - mažiau, - sakė K.Ignatavičius. - Tačiau demografinė situacija Kaune, manau, ateityje turėtų tik gerėti”.

200 santuokų su užsieniečiais

Dalis Kauno gyventojų jau tampa viso pasaulio gyventojais. Jų gyvenimai daro įtaką oficialiai statistikai. Užsienyje gimė 270 kauniečių, daugiausia Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, JAV.

Tuo tarpu svečiose šalyje mirė 30 Kauno gyventojų. Pagrindinės mirčių priežastys: vėžys, širdies ligos, nelaimingi atsitikimai.

Beje, 2004-aisiais įvyko 200 santuokų, kuriose vienu iš sutuoktinių buvo užsienio pilietis ar pilietė. Dažniausiai tuoktasi su JAV, Airijos ir Graikijos piliečiais. Iš egzotiškų kraštų piliečių Kauno gyventojai žiedus sumainydavo su musulmoniškųjų kraštų Pakistano ir Libano atstovais.

Paklaustas, ką pagalvoja tuokdamas Rotušėje jaunuosius, K.Ignatavičius sakė, kad jauniesiems mintyse visada linki kuo didžiausios laimės.

“Dauguma jaunuolių į Rotušę ateina su rožiniais akiniais, - teigė K.Ignatavičius. - Žinodamas, kokia yra ištuokų statistika, pagalvoju, kiek daug problemų ir rūpesčių laukia jaunavedžių”. Su žmona Vida ponas Kęstutis santuokoje gyvena jau 35-erius metus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų