Šilainiuose kuriama pramogų oazė


2004-04-24
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS
Šilainiuose kuriama pramogų oazė

Į didžiausią Kauno laisvalaikio centrą bus investuota apie 15 milijonų litų  

Bendrovės “Gradentė” vadovai vakar patvirtino, kad Šilainiuose statomas didžiausias Kauno pramogų ir laisvalaikio centras “Oazė” bus atidarytas liepą.

“Iš pradžių planavome, kad praėjusių metų spalį prasidėję statybos darbai turėtų baigtis balandį. Tačiau teko iš esmės koreguoti projektą, todėl atidarymo iškilmės buvo atidėtos”, - teigė bendrovės direktorius Mindaugas Švabas. Verslininkų teigimu, šis projektas neturi analogų ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje.  

Garantuoja lankytojų saugumą  

Laisvalaikio ir pramogų centro “Oazė” projektą parengė bendrovė “Jungtinės pajėgos”. Vidaus struktūros projekto grupei vadovavo Audra Kaušpėdienė, o pastato eksterjeru rūpinosi architektas Stasys Juška.

Pasak A.Kaušpėdienės, aktyviai diskutuota, kokių pramogų trūksta Kaune. “Norėjosi sužinoti, ko miestui reikia. Dabar gana populiaru po vienu stogu sutelkti įvairias pramogas.

“Oazėje” bus galima apsilankyti ryte ir puikiai praleisti visą dieną. Čia veiks baseinas, aerobikos, kėglių ir kitos salės.

Tai bus centras, kuris dirba, o ne funkcionuoja. Stengėmės suformuoti linksmą, demokratišką aplinką. Tokių poilsio zonų Kaune trūksta”, - teigė architektė.

Po tragedijos, įvykusios Maskvos vandens atrakcionų parke, panašių objektų statyba gana griežtai kontroliuojama. “Atliktos visos įmanomos ekspertizės.

Profesionalai rūpinasi, kad šis pastatas būtų saugus”, - tikino eksterjero architektas S.Juška. Po ekspertizės buvo konstatuota, kad konstrukcijos išlaiko visus keliamus reikalavimus. Be to, statybos darbai nuolat kontroliuojami.

Verslininkų nuomone, būsimasis centras turėtų sudominti klientus iš įvairių Lietuvos miestų. Ateityje ketinama įrengti nedidelį viešbutį. Specialistų teigimu, taip pat reikėtų nepamiršti, kad Šilainiuose gyvena apie 100 tūkstančių žmonių, tačiau iki šiol šiame mikrorajone nebuvo beveik jokių pramogų.

Būsimojo centro plotas - 6 tūkstančiai kvadratinių metrų, o šalia jo ketinama įrengti 82 automobilių stovėjimo aikštelę.  

Aktyvaus poilsio zona  

Pagrindinis statomo pastato pirmojo aukšto akcentas - didžiulis baseinas, kurio takelių ilgis - 20 metrų.

Už stiklinės pertvaros planuojama įrengti kavinę. Baseine taip pat bus įrengtas nusileidimo vamzdis, kūną bus galima atgaivinti masažinėse voniose.

“Ketinama įrengti ir nedidelio gylio zoną, pritaikytą vaikams”, - teigė bendrovės “Gradentė” rinkodaros vadovė Aušra Lapinskienė.

Pirmajame aukšte taip pat įsikurs dešimties takelių kėglių salė, vaikų kambarys. Tuo tarpu antrajame aukšte bus įrengtas pirčių kompleksas, moderni treniruoklių salė bei 500 vietų naktinis klubas.

Projekto autoriai numatę ir daugiau jaukių kampelių. Vienu metu “Oazėje” galės ilsėtis apie tūkstantis žmonių.

“Stengėmės sukurti modernią, tačiau neįpareigojančią aplinką. Tai savotiška aliuzija į 6-7 dešimtmečio stilių. Centras pritaikytas plačiausiam lankytojų ratui”, - teigė A.Kaušpėdienė. Jos teigimu, panašūs centrai labai populiarūs Vakarų Europoje. “Teko panašių objektų matyti Vokietijoje, Olandijoje. Jie vadinami vandens sveikatingumo centrais. Tai šiek tiek skiriasi nuo “tropinių” parkų, kur daugiau atrakcijų”, - sakė specialistė.

Naujajame pramogų centre ketinama sukurti apie 100 naujų darbo vietų.  

Sudomino ir miesto valdžią  

Pramogų ir laisvalaikio centro “Oazė” atstovai vakar savo viziją pristatė ir miesto vadovams. “Malonu, kad Kaune dygsta tokie objektai”, - tikino Kauno meras Arvydas Garbaravičius.

Per susitikimą verslininkai pasiūlė dar vieną idėją. Šalia būsimojo centro yra nemažas tuščias laukas. Bendrajame plane numatyta, kad čia turėtų įsikurti atviras sporto aikštynas.

“Šilainiuose tokių vietų trūksta, todėl norėtume prisidėti prie šio projekto”, - teigė “Gradentės” atstovai.

Kauno vicemero Eriko Tamašausko teigimu, tai įdomi idėja, todėl derėtų apie tai pagalvoti. Tačiau vakar miesto vadovai verslininkams nedavė aiškaus atsakymo.

Bendrovės “Gradentė” atstovai taip pat užsiminė, kad šalia centro esančios Sembų gatvės būklė yra tragiška. “Norėtume, kad ir miestas padėtų ją sutvarkyti”, - sakė jie.