Senamiesčio kiemelyje - džiazuojantys ketvirtadieniai


2005-06-25
Senamiesčio kiemelyje - džiazuojantys ketvirtadieniai

“Pagalvojome - o juk turime nuostabų kiemelį, kodėl jo nepanaudojus?” - pasakoja tarptautinio dvimiesčio festivalio “Kaunas Jazz” meno vadovas Jonas Jučas apie idėją nedideliame jaukiame Kauno senamiesčio kieme, Rotušės a. 29, pradėti rengti vasaros džiazo koncertus.

Šie koncertai, vyksiantys paskutinį mėnesio ketvirtadienį, skambės po džiazo festivalio organizatorės - viešosios įstaigos “Kauno džiazo klubas” patalpų langais.

Pirmojo koncerto data - birželio 30 d. 19 valanda. Rotušės aikštės kieme koncertuos grupė “Old Town Lounge”, tai yra Andrius Bernatonis, Raimondas Dauginas ir “Kaunas Jazz” publikos puikiai pažįstamas saksofonininkas Sergejus Vichrovas. Paskutinįjį liepos ketvirtadienį pasirodys “Capella’a” iš Klaipėdos. Šis kolektyvas festivalyje “Kaunas Jazz 2005” koncertavo Vytauto bažnyčioje ir sulaukė didžiulio pasisekimo.

“Nusprendėme, kad “Kaunas Jazz” vasaros koncertuose kiemelyje turi skambėti jaunųjų lietuvių atlikėjų projektai, kurie festivalyje buvo itin sėkmingi, pastebėti, įvertinti ir publikos, ir kritikos”, - kalba J.Jučas.

“Mūsų kiemelis labai jaukus ir, kas svarbu, jame - neįtikėtinai gera akustika, - sako “Kaunas Jazz” meno vadovas. - Toje kamerinėje Senamiesčio erdvėje turėtų susikurti ypatinga aura”.

Kauno džiazo klubas specialiai vasaros koncertams jau įsigijo 60 kėdžių, “Kaunas Jazz” direktorė Audra Jučienė prisodino kiemelyje gėlių.

“Tikimės, kad kauniečiams, o ir miesto turistams, šis projektas patiks, - viliasi J.Jučas. - Tiesiog pabandysime. Be kita ko, “Kaunas Jazz” vasaros koncertai kiemelyje bus viena iš Kauno Senamiesčio gyvinimo akcijų”.