Savivaldybėje vėl rasta gyvsidabrio


2005-05-19
Savivaldybėje vėl rasta gyvsidabrio

Vakar po pietų tame pačiame Kauno miesto savivaldybės pastate (Laisvės al. 84) antrą kartą šį mėnesį rasta gyvsidabrio. Netoli dirbę Nuosavybės teisių atkūrimo skyriaus darbuotojai laikinai persikėlė į kitas patalpas.

Gyvsidabrio aptikta laiptinės tarp pirmojo ir antrojo aukšto nišoje, apie tai ugniagesiai informuoti 15.46 val. Atvykę priešgaisrinės apsaugos darbuotojai surinko apie 20 gramų išlaistytos nuodingos medžiagos.

Kaip sakė Nuosavybės teisių atkūrimo skyriaus vedėjas Edvardas Kasparavičius, nuodinga medžiaga aptikta profilaktiškai tikrinant patalpas dėl jų užterštumo gyvsidabriu.

“Specialistai pastebėjo, kad vienoje vietoje labai padidėjusi gyvsidabrio garų koncentracija. Kaip supratau, rastas maišas su šiukšlėmis, tarp kurių buvo ir gyvsidabrio. Sunku pasakyti, kaip jis ten atsirado. Vieta beveik ta pati, kaip ir prieš keliolika dienų, tačiau įvykiai, mano manymu, nesusiję”, - sakė jis.

Gegužės 4 dieną beveik toje pačioje vietoje taip pat buvo rasta gyvsidabrio. Tuomet ugniagesiai jo surinko apie 30 gramų. Gyvsidabris išvežtas saugoti į “Kauno švarą”.

Bendrojo skyriaus vedėjas Ignas Levandavičius mano, kad pastarieji incidentai nėra atsitiktiniai. “Nesuprantu, žmonių, kurie taip žaidžia kitų sveikata. Tai reikia vadinti terorizmu. Tikiuosi, kad pavyks išaiškinti nusikaltėlius, kurie taip elgiasi”, - sakė jis.

Tarnautojas priminė, kad maždaug 1994 metais Savivaldybėje taip pat buvo rasta gyvsidabrio. “Tuomet jo buvo prilaistyta prie Teisės ir Informacijos skyrių, antro aukšto koridoriuose, rūsyje”, - pasakojo jis.

KD inf.