Politikai vėl kas sniegą Japonijoje


2005-01-29
Dainoras LUKAS
Politikai vėl kas sniegą Japonijoje

Kauno miesto tarybos opozicija šaiposi iš kolegų, antrą kartą dalyvausiančių skulptūrų festivalyje Sapore

Kaip ir pernai, Kauno atstovai dalyvaus Saporo sniego skulptūrų festivalyje Japonijoje.

Jame šį kartą mūsų miestui atstovaus du skulptoriai ir vieno Savivaldybės skyriaus vedėjas.

Trys vyrai kurs tris varnus

Festivalyje vasario 3-12 dienomis dalyvaus pernai jame debiutavęs miesto Tarybos narys skulptorius Stasys Žirgulis, taip pat skulptorius Kęstutis Lanauskas, kuris nuo 2004 metų stažuojasi Japonijoje. Jiems ketina padėti ir Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

Anot vicemero Eriko Tamašausko, N.Valatkevičius pasirinktas neatsitiktinai. “Jis turi sąsajų su skulptūra, nes yra architektas. Ši kelionė taip pat bus proga pasisemti patirties urbanistiniu požiūriu”, - sakė vicemeras.

N.Valatkevičius pasakojo, jog kauniečiai kurs kompoziciją “Simpoziumas”, kurią sudarys trys varnai.

“Tai nebus lengva pramoga ar sniego kasimas. Dirbti teks po 12 valandų per dieną. S.Žirgulis pasakojo, kad pernai net nebuvo laiko pasižvalgyti po miestą”, - sakė Urbanistikos skyriaus vedėjas.

Kelionę nulemia priklausomybė partijai?

Beje, kauniečius kolegos šaipydamiesi gąsdino, jog neverta vykti į Japoniją.

“Kai kurie matė per televiziją rodytą reportažą, kuriame mokslininkas vasario viduryje prognozavo didelę stichinę nelaimę kaip tik tame regione. Tikiuosi, kad taip neįvyks arba mes jau būsime išvykę”, - nusijuokė N.Valatkevičius.

Tarybos posėdžio metu pasigirdo replikų, kodėl į Japoniją nevažiuoja moterys. Paaiškinta, kad reikalinga fizinė jėga.

“Siūlyčiau ir kitų frakcijų nariams suteikti galimybę dirbti fizinį darbą Japonijoje”, - replikavo konservatorius Andrius Kupčinskas. S.Žirgulis yra liberalcentristas. Šiai partijai priklauso ir vicemeras E.Tamašauskas, kuris taip pat antrus metus iš eilės vyksta į Saporą, tačiau šį kartą jis į tolimąją šalį skrenda ne dėl sniego festivalio.

Kaunas prašosi į Žiemos miestų organizaciją

Pernai E.Tamašauskas, kaip tvirtino S.Žirgulis, padėjo jam kurti sniego skulptūrą. Šiemet jam tokio darbo neteks dirbti, nes vicemeras dalyvaus tuo pačiu metu Sapore vyksiančioje Žiemos miestų merų asociacijos metinėje konferencijoje, kurioje pateiks prašymą dėl narystės šioje organizacijoje. Tai Kaunui kainuos po 1000 dolerių per metus, pirmaisiais metais mokant tik pusę sumos.

Asociaciją Saporo iniciatyva 1981 metais įkūrė 9 miestai iš 11 valstybių. Šiuo metu asociacija vienija 18 miestų iš 11 pasaulio šalių (Grenlandijos, Estijos, Japonijos, JAV, Kanados, Kinijos, Mongolijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Švedijos).

Teigiama, kad, būdamas asociacijos nariu Kaunas turės galimybių ne tik sutvirtinti santykius su Saporu, bet ir kartu su asociacijos nariais spręsti analogiškas komunalinio ūkio (sniego tvarkymas, gatvių ir šaligatvių priežiūra), ekologines, miesto apželdinimo problemas ir pan.

Lietuvos ambasadorius Japonijoje Algirdas Kudzys laiške merui Arvydui Garbaravičiui teigia, kad Kauno narystė asociacijoje leistų miestą plačiau pristatyti Saporo visuomenei, o miestų bendradarbiavimas atvertų platesnes perspektyvas.

Kaip informavo Užsienio ryšių skyrius, S.Žirgulio ir N.Valatkevičiaus kelionė kainuos 14 tūkstančių litų, E.Tamašausko - apie 6 tūkstančius.

A.Garbaravičius apmokės žmonos kelionę

Į Žiemos miestų merų asociacijos konferenciją buvo kviečiamas meras A.Garbaravičius, tačiau jis vasario 2-6 dienomis lankysis Sankt Peterburge, kur aptars bendradarbiavimo perspektyvas. Oficialiai teigiama, kad meras į Japoniją nevyks, nes jau buvo suderintas vizitas į Sankt Peterburgą. Meras Tarybos posėdžio metu viešai pareiškė, kad kartu su juo važiuos ir žmona.

“Iš karto pasakau, kad jos kelionės išlaidas pats apmokėsiu”, - sakė jis. Užsienio ryšių skyriaus vedėjo Raimundo Šmito teigimu, kvietime nurodyta, jog meras laukiamas su žmona. Jos nakvynės išlaidas apmokės vizito organizatoriai.

Į Sankt Peterburgą taip pat važiuos Tarybos sekretorius Giedrius Donatas Ašmys, Kultūros ir švietimo departamento direktorius Virginijus Mažeika ir Plėtros programų vykdymo skyriaus vedėjas Vygintas Grinis.