Pirmosios kregždės


2004-04-24
Dainoras LUKAS
Pirmosios kregždės

Į buvusią laikinąją sostinę atvyksta daugiausia vokiečių, lenkų, suomių, čekų ir amerikiečių  

Vakar Kauno regiono turizmo informacijos centras (TIC) paskelbė sezono atidarymą. Centro direktorius Sigitas Sidaravičius pastebėjo, kad šiemet jis prasidėjo anksčiau nei tikėtasi.

Anot S.Sidaravičiaus, pernai Kauno regiono TIC apsilankė 27 tūkst. 500 lankytojų Turistų skaičius per 2003 m. vasaros sezoną išaugo 86 proc., lyginant su 2002 metų vasara. Prognozuojama, kad šią vasarą turizmo informacijos centras sulauks dar 10 proc. daugiau lankytojų.

Praėjusiais metais centre daugiausiai lankėsi turistai iš Vokietijos - 1335, Lenkijos - 768, Suomijos - 616, Čekijos - 612 ir JAV - 346. Daugiausiai turistų apsilankė liepą (3141 lankytojas) ir rugpjūtį (3168 lankytojai). Lyginant su 2002 metais, turistų iš Suomijos padaugėjo 97 proc., iš Lenkijos - 117 proc., iš Čekijos - 124 proc.

“Ženklų lankytojų skaičiaus padidėjimą 2003 metais galima sieti su centro persikėlimu į naujas patalpas, esančias Laisvės alėjoje. Bendradarbiaujame su UAB “Kautra”, kuri centro patalpose prekiauja autobusų bilietais ir teikia informaciją apie autobusų maršrutus. Tai patogu miesto gyventojams ir svečiams. Nuo 2003 metų pradėjome siūlyti pažintines ir poilsines keliones į užsienį, lėktuvų bilietus, prekiaujame įvairiais suvenyrais”, - sakė S.Sidaravičius.

TIC apsilankantys užsieniečiai dažniausiai teiraujasi apie apgyvendinimo galimybes Kaune, kempingus, mieste vykstančius renginius, ieško leidinių apie Kauną. Lietuvos gyventojai domisi laivo iš Kauno į Nidą plaukimu, kaimo turizmo paslaugas teikiančiomis sodybomis, lankytinomis vietomis Kaune ir Lietuvoje, kelionėmis į užsienio šalis.

“Mes jau daug ko pasimokėme. Dabar net keista vartyti pirmąjį išleistą lankstinuką turistams apie Kauną, ant kurio viršelio yra stomatologijos paslaugų reklama”, - šyptelėjo S.Sidaravičius.

Kauno vyriausiojo policijos komisariato Viešosios patrulių rinktinės vadas Tauras Stauskis teigė, kad pernai Kaune nuo nusikaltėlių labiausiai kentėjo Vokietijos piliečiai.

“Užfiksuota 50 nusikaltimų, tačiau tarp atvykstančių turistų vokiečiai ir užima pirmąją vietą. Daugiausia nusikaltimų užfiksuota miesto centre. Pernai 49 užsieniečiai pranešė apie pavogtus automobilius. Keista, tačiau svečiai savo automobilių dažnai nesaugo, palieka nesaugiose vietose, salone laiko brangius daiktus. Dešimt užsieniečių 2003 metais buvo apiplėšta”, - sakė T.Stauskis.