Per amžinąją gyvenimo brastą Pereiti į pagrindinį turinį

Per amžinąją gyvenimo brastą

2008-05-13 14:59

Švenčių laukimas su Česlavu Milošu

Švenčių laukimas su Česlavu Milošu

Nobelio premijos laureato Č.Milošo, kurio šaknys Lietuvoje, kūryba traukia ne tik vienumoje atsiverčiančiųjų knygą dėmesį. Neseniai literatūrinę muzikinę programą “Neaprėpiama žemė” pagal jo poeziją, prozą ir eseistiką parengė visuomenei puikiai žinomas “kvartetas” - aktoriai Virginija Kochanskytė, Petras Venslovas, solistė Rita Preikšaitė, pianistė Šviesė Čepliauskaitė. Jau patyrusi pirmąjį krikštą įvairiose Lietuvos salėse programa ketvirtadienį buvo atlikta dešimtą kartą. Ją vertino ypač jautri ir išmananti publika - šalies savivaldybių muziejų vadovai ir darbuotojai, susirinkę Maironio lietuvių literatūros muziejuje pabendrauti prie sidabru švytinčios Kalėdų eglutės.

Šių menininkų subtiliai interpretuojama minties ir jausmo dinamikos, impresionistinių nuotaikų, gilios filosofinės kontempliacijos kupina Č.Milošo kūryba įvilkta į akiai ir ausiai patrauklią formą. “Neaprėpiamoje žemėje” organiškai persipina rašytojo tekstas, pasaulinės muzikos šedevrai, atlikėjų įsigyvenimas į žodį, plastika ir nekasdieniški kostiumai.

Didis kūrėjas priklauso visam pasauliui. Tačiau Česlavo Milošo knygose - margame šalių bei žemynų paveiksle - liko amžiams įspaustas Lietuvos pėdsakas: gimtųjų Šetenių apylinkės, Kalnaberžė, Šventabrastis, gegužinės pamaldos, į kurias vakarais sykiu eidavo dvaro ponai ir tarnai, senos pagonių dainos ir ilgesingas motyvas “Rūta žalioji”. Tą ryšio su savo šaknimis leitmotyvą ir nenutrūkstančią gyvenimo kelionę po amžinu dangum literatūrinės muzikinės programos “Neaprėpiama žemė” kūrėjai savo kompozicijoje perteikė labai įtaigiai ir jautriai. Ne veltui Savivaldybių muziejų bendrijos pirmininkė Vida Kanopkienė, dėkodama atlikėjams minėjo, kad šio menininkų ketvertuko parengtos programos labai laukiamos Lietuvos muziejuose, o nuskambėjusios buvusiuose dvaruose jos įgauna ypatingą aurą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų