Pėdų odai funkcionuoti dažnai susidaro nepalankios aplinkybės. Pėdos nuolat spaudžiamos ir veikiamos fizinio krūvio, žiemą ir vasarą apautos, odoje labai daug prakaito liaukų, reaguojančių padidintu prakaitavimu į emocijas, ankštą ir nesivėdinantį apavą bei kojines, tarpupirščiuose apsigyvena daugybė mikroorganizmų , nuolatinių gyventojų, ar turistų, galinčių sukelti ligas (grybeliai, patogeninės bakterijos).
Todėl dažnos problemos: kojų prakaitavimas, blogas kvapas, tarpupirščių iššutimas ir jų įtrūkimas, diskomfortas. Taip pat visa tai sudaro palankias sąlygas užsikrėsti pėdų grybeliu, pažeidžiančiu ne tik odą, bet ir nagus. Grybelinių susirgimų požymiams atsirasti reikia laiko - savaičių, mėnesių ar metų. Todėl pėdų higiena, pastebėtų negerumų nedelsiamas šalinimas kartu yra ir pėdų grybelių profilaktikos svarbi dalis.
Kad pėdos būtų sveikos, būtina: kojas plauti gan šiltu vandeniu, naudojant nešarminius prausiklius (pH5,5), labai sausai iššluostyti kojų tarpupirščius, nesinaudoti bendrais kojašluosčiais su kitais asmenimis.
Patartina dėvėti kojines, sugeriančias drėgmę ir prakaitą, jas dažnai keisti.
Reiktų avėti patogią avalynę, vengti ankšto ir labai uždaro apavo, ypač vasarą prižiūrėti, kad apavas visada būtų sausas, esant galimybei jį keisti, kai dirbama nuo tamsos iki tamsos.
Būtina žinoti, kad ir gerai užlaikomoje baseinų, pirčių, dušų patalpų aplinkoje visada išlieka galimybė užsikrėsti grybeliu, todėl būtina nedelsiant nusiplauti kojas ir sausai nusišluostyti.
Jei kojos labiau prakaituoja šių taisyklių laikytis ypač svarbu. Privalu dažnai apžiūrėti kojų tarpupirščius, ypač prie mažojo pirštelio.
Pastebėjus pašutimą, odos lupimąsi ar pleiskanojimą, įtrūkimus ar pajutus niežulį, be įprastos higienos, patartina vartoti preparatus, turinčius poveikį prieš įvairius mikrobus.
Tam ypač tiktų undecilinės rūgšties kremas Mykoseptin. Juo reikėtų patepti kojų tarpupirščius 2 kartus per dieną ne mažiau 5-7 dienas iš eilės.
Jei simptomai kartotųsi, reikia kreiptis į dermatologą.
Naujausi komentarai