Patruliai išdygo lyg iš po žemių


2005-12-03
Patruliai išdygo lyg iš po žemių

Ketvirtadienio vakare (dar nebuvo aštuonių) visuomeninio transporto stotelėje už “Saulėtekio” užpulti du į darbą vykę dvidešimtmečiai. Juos nusižiūrėjo keturi peiliu ginkluoti plėšikaujantys bendraamžiai.

Dvikovą su dviem beginklėmis aukomis plėšikėliai laimėjo, sužalodami juos abu, o vieną palikę žiemą basą ir be striukės. Tačiau, išvydę du į pagalbą apiplėštiesiems atskubėjusius uniformuotus policijos patrulius, bėgo nuo jų neatsigręždami.

Vienas plėšikaujančiųjų netoli savo namų - dvidešimt vienerių metų Linas Uknevičius iš V.Krėvės prospekto sulaikytas netoli nusikaltimo vietos. Trys jo bendrai, kuriems tąnakt pavyko pasislėpti, turėtų būti sulaikyti artimiausiu metu.

Šio nusikaltimo tyrimas galėjo nebūti toks sėkmingas, jeigu vienam iš plėšikų nusižiūrėtų draugų nebūtų pavykę pabėgti. Įžūliųjų ketvertas tespėjo sužaloti vaikinui pakaušį.

Deja, draugas nukentėjo dvigubai: jam peiliu sužalota koja, nuauti batai, pagrobta striukė, mobiliojo ryšio telefonas, raktai bei piniginė su kreditinėmis bankų kortelėmis. Tačiau sugebėjęs pabėgti bendradarbis spėjo laiku pranešti apie įvykį policijai.

Pranešus apie užpuolimą per visas Kauno policijos radijo stotis, jį išgirdo ir V.Krėvės prospekte budėję du pėstieji Patrulių rinktinės pareigūnai. Sužinoję iš kolegų, kuria kryptimi, užpultųjų teigimu, pasišalino nusikaltėliai, patruliai pastebėjo panašius į įtariamuosius jaunuolius prie V.Krėvės prospekto 103-iojo namo.

Nežinantiesiems, kas čia vyksta, buvo galima pagalvoti, kad policininkai, neturėdami ką veikti, žaidžia slėpynes. Iš tikrųjų, slapstydamiesi už medžių bei pakrūmiais, jie iš lėto artėjo prie įtariamųjų.

Taktika pasiteisino su kaupu. “Ką darysime su ta striuke ir telefonu?” - girdėjosi, kaip klausia vienas iš nieko neįtariančio ketverto. “Be reikalo tu jį su peiliu”, - mestelėjo kitas. Į ką jam buvo atsakyta “triaukščiu” keiksmažodžiu, kuris baigėsi įsitikinimu, kad “vis tiek tie mentai mūsų neras”. Nespėjus baigti šios frazės, iš tamsos iššoko du policininkai.

Startavusios gaudynės driekėsi per vaikų darželio tvoras. Ties viena iš jų L.Uknevičius ir nutvertas. Tąnakt jo bendrams pavyko pabėgti.

Pasak ikiteisminį tyrimą atliekančių Dainavos policijos pareigūnų, sulaikytasis, oficialiai dirbantis vienoje statybos darbų bendrovėje pagalbiniu darbininku, jau buvo patekęs į jų akiratį. Tačiau tada, prieš trejus metus, dėl vagystės jam iškelta byla nutraukta, abiem pusėms susitaikius.