Paauglių smalsumą apvainikavo šūvis


2002-12-02
Paauglių smalsumą apvainikavo šūvis

Šalčininkų ligoninėje skubiai operuotas keturiolikmetis, kurį peršovė dvejais metais jaunesnis kaimynas.

Dvylikamečio tėvas pistoletą “IZH - 71H” namuose laikė teisėtai ir pagal visas taisykles. Ginklas šiam mėsos perdirbimo įmonės savininkui buvo išduotas savigynos tikslais.

Kaip “Kauno dienai” pasakojo Šalčininkų rajono kriminalinės policijos komisaras Viktoras Bogdevič, šeštadienį tėvai paliko dvylikametį namuose vieną. Po pietų pas jį į svečius atėjo jau minėtas pora metų vyresnis kaimynas. Komisaro duomenimis, pasiskolinti klijų.

Beieškodamas jų, dvylikametis aptiko raktą. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo atsarginis (mamos) raktas nuo tėčio seifo. Berniukai nebūtų berniukai, jeigu jo neišbandytų. Atrakinus seifą, neatsilaikyta ir prieš jame gulintį pistoletą, o paėmus šį į rankas, reikėjo ir ką nors paspausti.

Ginklo laikymo namuose taisyklės reikalauja, kad dėtuvė su šoviniais būtų laikoma išimta iš pistoleto. Kaip buvo šį kartą, dar aiškinamasi: sužeistasis po operacijos dar neapklaustas, jį sužeidęs dvylikametis - šoke. Neatmetama prielaida, kad dėtuvė su šoviniais, kaip ir priklauso, gulėjo seife šalia pistoleto: berniukams tereikėjo ją įsidėti.

Aišku viena - šūvis nuaidėjo visai netikėtai. Kulka pataikė keturiolikmečiui į pilvą ir įstrigo dubens kauluose, laimė, nepažeisdama jokių gyvybiškai svarbių vidaus organų.

KD inf.