Galima registruotis internetu ar mobiliuoju telefonu
Santariškių klinikose įdiegta pirmoji Lietuvoje elektroninė pacientų registravimo sistema įgalino keliskart sutrumpinti pacientų išankstinę registraciją, suteikė galimybę kurti bendrą duomenų bazę, patogią ir gydytojams, ir pacientams.
Nuo pernai gruodžio mėnesio veikiančią sistemą sukūrė Santariškių klinikų informacinės technikos specialistai kartu su telekomunikacijų bendrove Bitė GSM bei Baltijos informacinių technologijų institutu (BITI).
Šiuolaikiška pacientų išankstinio registravimo sistema yra vienas iš didžiausių e. sveikatos projektų šalyje. Apskaičiuota, kad jos įrengimas visose Lietuvoje veikiančiose gydymo įstaigose kainuotų iki 4-5 mln. litų.
Įdiegus naująją sistemą visas išankstinės pacientų registracijos procesas sutrumpėja apie du tris kartus, - sakė Santariškių klinikų vyriausiasis specialistas informacinėms technologijoms Romualdas Kizlaitis. Naudojantis naująja sistema užsiregistruoti vizitui pas gydytojus ligoninėse galima internetu bei mobiliuoju telefonu. Santariškių klinikose naująja elektronine sistema per dieną skambučiais vidutiniškai užsiregistruoja apie 300 pacientų, internetu - per 10 pacientų.
Be to, sistema leidžia kaupti informaciją apie iš visos Lietuvos atvykstančius pacientus, su kuria gydytojai gali iš anksto susipažinti ir greičiau aptarnauti ligonius. Pacientai internete mato medikų užimtumo grafiką ir gali išsirinkti norimą registracijos laiką bei specialistą.
Pasak R.Kizlaičio, patvirtinti registracijos užsakymą, priminti apie vizitą, o, reikalui esant, jį atšaukti galima SMS žinutėmis. Pamiršus registracijos laiką, šiuos duomenis lengva susirasti, o registruojantis internetu išsiblaškiusių pacientų mobilųjį telefoną pasieks priminimas automatine trumpąja žinute.
Lietuvoje atlikta 28-oji širdies persodinimo operacija
Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santariškių klinikose pirmadienio naktį atlikta 28-oji širdies persodinimo operacija. Pasak klinikų pranešimo spaudai, donoro širdis buvo persodinta vidutinio amžiaus vyrui. Šiuo metu ligonis yra stebimas intensyviosios terapijos palatoje, jo sveikatos būklė, anot medikų, yra vidutinio sunkumo.
Savaitgalį Santariškių klinikos gavo dar kelis donorų organus - akių ragenas ir inkstus. Pirmadienį po pietų Urologijos ir nefrologijos centro medikai vieną inkstą persodino vyrui, kitą - moteriai. Tuo tarpu akių ragenas planuojama persodinti per 14 dienų. Šiuos metu jos konservuojamos Akių ligų centre.
Pagal dabar galiojančius teisės aktus organai iš potencialaus donoro gali būti paimami ištikus smegenų mirčiai ir gavus artimų giminaičių sutikimą paaukoti organus arba turint rašytinį žmogaus sutikimą tapti organų donoru po jo mirties.
Kauniečių tyrimai vertinami užsienyje
Kauno medicinos universiteto Akių ligų klinikoje, bendradarbiaujant su Indianos universiteto medicinos mokyklos Glaukomos tyrimų centru, atliekama originali klinikinė studija. Jos tikslas - palyginti dviejų šiuolaikinių medikamentų, skirtų glaukomos gydymui, efektyvumą, - sakė tyrimą atliekanti Akių ligų klinikos administratorė gydytoja Ingrida Janulevičienė. - Tiriami akių lašai - dorzolamido timololio mišinys bei latanoprostas. Pagrindiniai efektyvumo vertinimo rodikliai - akispūdis ir akies kraujo tėkmė. Akies kraujotaka vertinama pulsinės tėkmės analizatoriumi, kurį pagal panaudos sutartį Nacionaliniam oftalmologijos centrui nupirko farmacinė kompanija MSD.
Tyrimuose dalyvauja 30 pacientų, sergančių glaukoma. Užkoduoti tyrimo duomenys statistinei analizei persiunčiami į Indianos universiteto Glaukomos tyrimų centrą, kuriame analizuojami aklai, siekiant išvengti tendencingos ir klaidingos duomenų interpretacijos. Praėjus 4 mėnesiams nuo tyrimo pradžios, gauti ankstyvieji rezultatai rodo, kad abu tiriami medikamentai yra statistiškai patikimai efektyvūs mažinant akispūdį ir didinant pulsacinę akies tėkmę, tačiau tik dorzolamido timololio mišinys efektyviai padidino pulsinį akies tūrį. Tai reiškia, kad yra didesnis pratekančio kraujo kiekis, o tai leidžia tikėtis geresnės glaukominio proceso kompensacijos bei sustabdyti ar bent jau sulėtinti ligos progresavimą, - teigė I.Janulevičienė. Kiti duomenys bus vertinami praėjus metams nuo tyrimo pradžios.
ELTA, KD inf.
Naujausi komentarai