Mokyklos kieme - paminklas Titui Masiuliui


2005-12-03
Aldona KIBIRKŠTIENĖ
Mokyklos kieme - paminklas Titui Masiuliui

Vilijampolėje esančios P.Vileišio vidurinės mokyklos kiemą nuo šiol puoš iš granito sukurtas paminklas Titui Masiuliui. Šis 1991 metais žuvęs Lietuvos nepriklausomybės gynėjas yra mokęsis P.Vileišio (buvusioje 24-ojoje vidurinėje) mokykloje, tad jos bendruomenei kilo mintis menine forma įamžinti drąsaus savo auklėtinio atminimą.

Paminklo projektą sukūrė skulptorius Stasys Žirgulis, jį granito plokštėje įkūnijo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto ketvirtakursis Šarūnas Stirbys. Tai buvo jo diplominis darbas. Lėšų sukurti ir pastatyti paminklui skyrė miesto Savivaldybė. Pasak skulptoriaus S.Žirgulio, šio paminklo simbolis - atversta knyga ir nukirsti sparnai.

Vakar vykusios paminklo atidengimo iškilmės sutapo su mokyklos 40-mečiu. Ta proga į mokyklą susirinko daug svečių - buvusių mokyklos auklėtinių ir pedagogų, atvyko miesto vadovai. Visi jie padėjo gėlių prie paminklo žuvusiam mokiniui. Paminklą atidengė miesto meras Arvydas Garbaravičius.

“Labai jaudinuosi, tai - man neeilinis įvykis. Džiaugiuosi, kad taip gražiai pagerbtas mano sūnaus, kuris šioje mokykloje mokėsi aštuonerius metus, atminimas”, - atidengiant paminklą kalbėjo Tito Masiulio mama Vitalija Krivickienė. Ji padėkojo mokyklos bendruomenei ir miesto vadovams už sūnaus atminimo įamžinimą. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Tito Masiulio seserys Giedrė, Rima ir Vilija.

Mokyklos direktorė Dalia Lapėnienė sakė, kad mokyklą papuošęs jos auklėtiniui skirtas meno kūrinys dabartiniams mokiniams primins nelengvą kovą dėl Lietuvos nepriklausomybės, tautos siekį apginti laisvę.