Metų gimnazistas spėja visur


2007-02-09
Metų gimnazistas spėja visur

“Santaros” gimnazijos bendruomenė saviškiams suteikė septynis titulus

Mokinių ir mokytojų geri darbai Kauno “Santaros” gimnazijoje nelieka nepastebėti. Jau šeštus metus iš eilės mokinių parlamentas rengia šventę, kurioje už aktyvią veiklą simboliškai apdovanojami iškiliausi ir darbščiausi gimnazijos žmonės.

Šiemet 7 nominacijoms pristatyti net 25 žmonės, 14 jų - mokiniai. Gimnazistai patys išrinko savo favoritus.

2005 ir 2006 mokslo metais mainų projektą “Power and Rights” su olandų Montessori koledžo mokiniais organizavo mokytojos Danutė Dagilienė ir Rasa Telešienė. Jos pasidalijo ,,Metų įvykio” nominaciją. Ji įteikta už aktyvią tarptautinę veiklą. R.Telešienė pasakoja, kad viskas ir Olandijoje, ir Lietuvoje vyko labai sklandžiai. Sekėsi suorganizuoti renginius, ekskursijas, lietuvių šeimose sėkmingai apgyvendinti olandų mokiniai.

Nepaisant to, kad pavyko pamatyti Olandiją ir pasidžiaugti laisvu bendravimu tarp olandų mokinių ir mokytojų, R.Telešienė teigia, kad lietuvaičiai darbštesni ir pareigingesni. D.Dagilienė pasakoja patyrusi labai daug džiaugsmo organizuodama projektą, vienintelis sunkumas, pasak jos, parašyti mainų projekto ataskaitą.

Neliko nepastebėta ir mokytoja Violeta Kamarūnienė, laimėjusi ,,Metų žmogaus” titulą už iniciatyvą skatinant gimnazistų domėjimąsi teatru: organizuotas išvykas, susitikimus su žinomais aktoriais ir įdomias teatro pamokas.

V.Kamarūnienė pasakoja, kad idėja teatro pamokoms jai gimė prieš dešimtmetį, tačiau be mokinių aktyvumo, noro ir smalsumo nebūtų buvę lengva įgyvendinti pasirenkamąjį teatro dalyką. Lipdama į sceną atsiimti apdovanojimo mokytoja nuščiuvo, nes visiškai nesitikėjo įvertinimo, tačiau pripažįsta, jog jai malonu, kad jos aktyvi veikla vertinama gimnazijoje.

Daugiausiai aplodismentų ir net daugiau kaip 100 mokinių palaikymo sulaukęs mokyklos techninis darbuotojas Algis Jurevičius laimėjo svarbiausiąjį - ,,Metų gerumo” - titulą. Mokiniai įvertino jį už šiltą dialogą, išmintingus patarimus ir padrąsinimus. A.Jurevičius taip pat nesitikėjo apdovanojimo, tačiau labai džiaugiasi turėdamas tiek jaunųjų draugų.

,,Metų gimnazistu” tapo Justas Vainilavičius, galintis pasidžiaugti ne tik aukštais mokymosi rezultatais, bet ir aktyvia visuomenine veikla. Jis dalyvavo Europos mokinių mokomajame parlamente, profesionaliai veda gimnazijos renginius.

,,Metų debiuto” titulą pasidalijo broliai Andrius ir Marius Grybauskai už sėkmingą pasirodymą Kauno miesto gyvo garso jaunųjų menininkų ir atlikėjų konkurse “Talentų šou”. Šio šou organizatoriai taip pat buvo ,,Santaros” gimnazijos parlamento nariai.

,,Metų atradimui” tituluota Kristina Paškevičiūtė mokyklos renginiuose demonstravo puikius aktorinius gabumus. ,,Metų sportininkas” - Povilas Butrimas apdovanojimą gavo už visą kolekciją lengvosios atletikos pirmenybių taurių, pelnytų Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvos jaunimo pirmenybėse jis buvo nepralenkiamas 10 tūkstančių kilometrų bėgimo rungtyje.

Nominacijų teikimą puošė gimnazijos tautinių šokių kolektyvai, vadovaujami mokytojo R. Kondratavičiaus, ir jaunieji gimnazijos dainininkai bei šokėjai.