Lietuvių nuotraukose - Tibetas ir Dalai Lama


2005-06-25
Lietuvių nuotraukose - Tibetas ir Dalai Lama

M.Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12) trečiadienį pradėjo veikti fotografijos paroda “Tibetas - kita realybė”, skirta Dalai Lamos 70-mečiui. Parodoje nuotraukas eksponuoja rašytoja Jurga Ivanauskaitė, fotografė Rimantė Ropytė, keliautojas Algirdas Kumža ir fotografas Algirdas Kairys. Jose užfiksuoti Tibeto vaizdai bei momentai iš Dalai Lamos viešnagės Lietuvoje. Paroda, veiksianti iki liepos 6 d., parengta bendradarbiaujat su Tibeto rėmimo fondu.

“Nepamiršdama, kad Tibetas šiandien yra okupuota, iškankinta, išniekinta šalis, visada apie jį galvoju dar ir kaip apie mistinę kitą realybę”, - teigia viena parodos autorių J.Ivanauskaitė. Ji nuotraukose stengėsi įamžinti tai, kas jai asmeniškai simbolizuoja ribą tarp dviejų tikrovių - kasdienės ir magiškosios. Tai šventyklų durys, ilgi haliucinogeniškai ryškių spalvų koridoriai, dievybių koplyčios, atsiskyrėlių būstai, magijos ritualų atributai, kaukės.

Birželio 30 d., ketvirtadienį, 15 val. M.Žilinsko galerijoje bus paminėta pasaulinė Tibeto diena. Renginio metu bus demonstruojami filmai “XIV-ojo Dalai Lamos istorija” (rež. M.Lemle), “Gailestingumo ir atjautos “Dievybės mandala” (rež. L.Citvaras, 2001m.) ir “Mandala in Vilnius” (rež. A.Jegorovas, 1995 m.)