Kaune įsižiebė rekordinis žaisliukas


2005-11-26
Darius SĖLENIS
Kaune įsižiebė rekordinis žaisliukas

Vakar antrajame Lietuvos mieste dar kartą pakvipo šv.Kalėdomis, šį kartą su rekordiniu prieskoniu. Prie restorano “Miesto sodas” nušvito liepa: ant jos “išaugo” įspūdingas žaisliukas, kuris bus užregistruotas mūsų šalies rekordų agentūroje “Factum”.

Beveik 4 metrų aukščio ir 2 metro skersmens žaisliuką sukūrė iš “Lincoln” limuzino išlipęs ir čia pat su maišu dovanų vaikščiojęs Kalėdų Senelis - dizaineris bei floristas Modestas Vasiliauskas.

“Galiu nors kartą gyvenime pabūti Seneliu?” - šmaikštavo M.Vasiliauskas, kuris, padedamas Snieguolės, aktorės Hanos Šumilaitės, ne tik vaikams išdalijo daugybę skanėstų, saldumynų, dovanėlių, bet ir kartu dainavo, žaidė.

Ne vieną rekordą jau pasiekęs dizaineris rekordinį žaisliuką pagamino iš metalo vielų, apkabinėjo beveik 1000 žaisliukų, sunaudojo apie 70 metrų “mirksinčios” girliandos, medžio gabalų ir apie 400 kankorėžių, kuriuos pats rinko Girionyse.

Anksčiau floristui nedavė ramybės mintis sukurti floristinę kalėdinę eglutę. Tačiau, pasak M.Vasiliausko, sukurtų eglučių jau yra daug, sunku būtų konkuruoti, pavyzdžiui, su vadinamąja televizijos bokšto eglute. Milžiniško ažūrinio žaisliuko autorius tikisi, kad jo kūrinys niekam “neužklius” ir džiugins praeivius iki Trijų karalių.

Rekordinis žaisliukas tapo kalėdinių renginių Kaune preliudija. Šiandien Rotušės aikštėje įžiebus Kalėdų eglutę, mieste prasidės šventinis laikotarpis, per kurį vyks koncertai, bus rodomi spektakliai, renkamas įsimintiniausias menininkas, organizuojama Kalėdų Senelių eisena. Dar viena miesto eglutė gruodžio 10 dieną bus įžiebta Vienybės aikštėje. Savo eglutes ketina įžiebti ir Aleksoto, Panemunės, Šilainių seniūnijos.