Kalėdų karavanas atkeliavo į Kauną


2005-12-03
Kalėdų karavanas atkeliavo į Kauną

Tęsdamas labdaros tradicijas Kalėdų karavanas pradėjo savo kelionę po Lietuvą. Prie Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo, “Coca-Cola HBC Lietuva” bei prekybos tinklo “Maxima” organizuojamos kalėdinės akcijos buvo kviečiami prisidėti visos Lietuvos gyventojai. Norintieji paremti kaimo mokyklų vaikus visą mėnesį galėjo nešti dovanas į didžiuosius “Maxima” prekybos centrus, kur buvo įrengtos specialios šiai akcijai skirtos dėžės.

Šiais metais Kalėdų karavanas su dovanomis ir įspūdinga programa aplankys 10 įvairiuose miesteliuose ir kaimuose įsikūrusių A.Adamkienės fondo globojamų mokyklų. Pasak projekto organizatorių, šiemet norėta padėti fondo globojamiems moksleiviams tobulinti ir ugdyti muzikinius talentus. Tad žmonės buvo kviečiami paremti projektą muzikinio ir meninio ugdymo priemonėmis, taip pat knygomis, mokykliniais reikmenimis, sporto inventoriumi.

Kaune Kalėdų karavanas - 3 spalvingi “Coca-Cola” autobusai, iš kurių skambėjo nuotaikinga muzika - pirmiausiai pririedėjo prie miesto Savivaldybės. Karavano laukė būrelis moterų su vaikais, senelių, mokyklinio amžiaus vaikų. Pasitikti svečių išėjo ir meras Arvydas Garbaravičius su kitais Savivaldybės vadovais.

“Sužinoję apie šią akciją nutarėme būtinai prie jos prisidėti, - laikydama rankose krepšelį su dovanėlėmis kalbėjo jauna kaunietė ekonomistė Elena Ročkienė. - Nupirkome knygų, žaislų, flomasterių. Džiaugsimės, jei kam nors mūsų dovanėlės suteiks džiaugsmo”. Moteris sakė, jog tikėjosi prie Savivaldybės sutikti daugiau labdaringų kauniečių. Šalia strikinėjanti šešiametė dukrelė Marija nekantravo pamatyti Kalėdų Senelį ir jį lydinčius elfus. “Žiburio” vidurinės mokyklos septintokės Viktorija Vilkauskaitė ir Ieva Marija Stauskytė buvo atsinešusios krepšelius su knygomis, žaislais ir pratybų sąsiuviniais. Moksleivės, kaip ir kiti geradariai, savo dovanas nešė į didžiulį autobusą, kur visi buvo vaišinami “Coca-Cola” gėrimu.

Kalėdų Senelis už dovanas dėkojo ir merui bei jo palydai - Savivaldybės atstovai padovanojo DVD grotuvą ir kelis maišus žaislų. Šiuo grotuvu netrukus džiaugėsi Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos moksleiviai, kuriuos A.Adamkienės fondas globoja jau nebe pirmi metai. Iš autobuso buvo išridentos ir 5 didžiulės dėžės su žaislais, knygomis, rašymo priemonėmis. Vaikai linksmai sutiko ne tik Kalėdų Senelį ir jo palydovus, bet ir dainininkus Liną ir Simoną, kurie buvo parengę muzikinę dovaną. Mokyklos pedagogai karavano organizatoriams įteikė puokštę gėlių, kurias paprašė perduoti poniai A.Adamkienei.

Kalėdų karavanas užsuko ir prie “Maxima” prekybos centrų Pramonės, Savanorių prospektuose, K.Baršausko gatvėje. Iš jų į “Coca-Cola” autobusą buvo įridentos dėžės su kauniečių paaukotomis dovanėlėmis.