Kai katė laukiasi Pereiti į pagrindinį turinį

Kai katė laukiasi

2008-05-14 12:13

Dabar toks metas, kai daugybė kačių rengiasi kačiuotis. Jei jūsų namuose šis įvykis laukia pirmąsyk, tai galite patirti įvairių netikėtumų. Todėl būtina jiems pasirengti.

Veterinarijos gydytojas Saulius Laurusevičius pataria pasirūpinti erdviu, apsaugotu nuo pašalinių akių ir skersvėjų, guoliu katei. Antraip ji gali atsivesti kačiukus drabužių spintoje ar kitoje panašioje vietoje. Reiktų, kad guolio ilgis nebūtų trumpesnis už katės. Besikačiuojanti katė turi gulėti švariame guolyje. Reiktų pasirūpinti keliais švariais skudurais, kurie gali praversti katei kačiuojantis.

Neišsigąskite, jei jūsų ilgo plauko katė, belaukdama mažylių, pradės pešti dantimis plaukus nuo savo pilvo. Tai visai normalu. Įnamės šeimininkai turėtų pieno liaukų vietose patrumpinti ilgus plaukus, kad jie vėliau nesuliptų nuo pieno.

Artėjant kačiavimosi laikui, katė pradeda bėgioti iš kampo į kampą, dažnai lanko savo tualetą, neėda, kuičiasi savo guolyje arba paprasčiausiai guli išsitiesusi ant grindų. Apie kačiavimosi pradžią byloja pasirodęs glitus kamštis ir tekantys vandenys, katės kenčia sąrėmių skausmą ir kartais garsiai miauksi.

“Jums gali atrodyti, kad katė labai grubiai elgiasi su ką tik į pasaulį atkeliavusiu kačiuku - be jokių ceremonijų varto jį nosimi, ilgai ir nelabai švelniai laižo, tačiau tai būtina kačiukui higienos procedūra. Tokiu būdu katė ir masažuoja mažylį, sužadindama jo žarnyno veiklą, pagerindama kraujotaką ir kvėpavimą”, - sakė veterinarijos specialistas. Jis pažymėjo, kad galimos įvairios komplikacijos kačiavimosi metu, todėl turime būti atidūs.

Jei praėjus pusvalandžiui ar valandai po to, kai nutekėjo vandenys, o katė nesikačiuoja ir miauksi arba tarpas tarp kačiukų pasirodymų yra ilgesnis nei 2 valandos, būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją. Jei pasirodė tik pusė kačiuko, o katė jau nebeturi jėgų, jai reikia padėti - labai atsargiai suimti kačiuką ir patraukti. Reikia žinoti, kad kačiavimasis vidutiniškai trunka 6-8 valandas.

Jei katė po kiekvieno kačiuko nesuėda placentos, ją išmeskite. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kiek buvo placentų. Jų turi būti tiek, kiek buvo kačiukų. Jei bent viena placenta liko katės viduje, reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Nors kačiukai gimsta kurti ir akli, jie sparčiai suranda kelią prie pieno šaltinių. Greit paaiškėja, kurie iš mažylių stipriausi - jie užkariauja pačius pieningiausius katės spenelius. Nors katė turi 8 spenelius, tačiau gausiausiai pieno yra dviejuose, esančiuose arčiausiai užpakalinių kojų. Mažiausiai pieno yra priešingoje pusėje išsidėsčiusiuose speneliuose. Todėl nereiktų leisti katei maitinti daugiau kaip 6 kačiukus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų