Žinant gydomąsias augalų savybes, galima išvengti daugybės ligų ir negalavimų arba juos gydyti
Įvairių negalavimų kamuojami žmonės, nuolat vartojantys įvairius vaistus, vis labiau domisi vaistinių augalų galiomis, mokosi pažinti save ir ligą bei keisti gyvenimo būdą.
Vaistininkas ir liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius gerai žino, kaip tarpusavyje sąveikauja žmogaus vidaus organai, jų funkcijos, kokią įtaką joms turi gydomosios augalų savybės, mūsų gyvenimo būdas.
Neskubėkime valgydami
Pavasarį organizmas yra nusilpęs, todėl dabar, o ne žiemą naudinga gerti želmenų sultis, aktyvinančias organizmo veiklą. Nusilpusį organizmą pavasarį puola įvairios peršalimo ligos.
Kosinčiam vaikui niekada nesiūlyčiau apelsino, o tik lietuvišką obuolį - apelsino sultys apsunkina atsikosėjimą. Mat skatindamos gleivių išsiskyrimą, nesudaro joms sąlygų pasišalinti iš organizmo. Tokiu atveju verta prisiminti čiobrelių arbatą, kuri skatina atsikosėjimą, džiovina gleives, tačiau šios arbatos negalima gerti sergantiesiems skydliaukės ligomis, - sako V. Skirkevičius.
Vaistininkas pataria valgant ilgai kramtyti maistą, nežiūrėti televizoriaus, neskaityti laikraščio, nekalbėti. Valgymas nėra toks paprastas procesas, kaip mums atrodo. Nekantrumas prie stalo, laiko neturėjimas - neharmoningo asmens požymis.
Gydantis gyvasis vanduo
V.Skirkevičius įsitikinęs, kad gyvasis vanduo turi gydomųjų galių, reaguoja į žmonių mintis. Net sėklos, pamirkytos gyvajame vandenyje, sudygsta greičiau ir duoda geresnį derlių nei tos, kurios buvo mirkomos paprastame vandenyje. Tai patvirtinta užsienyje atliktais moksliniais tyrimais.
Gyvąjį vandenį pasigaminti nėra sunku - tereikia šaldiklyje užšaldyti paprastą vandenį ir atšildytą vartoti jį sergant.
Beje, vokiečiai yra sukūrę specialų aparatą (dvi tarpusavyje kaklais sujungtos stiklinės kolbos, labai panašios į smėlio laikrodį) tokiam vandeniui gaminti. Paprasto vandens įpilama į vieną kolbą ir ji apverčiama.
Tekant vandeniui į kitą kolbą, susiformuoja vandens piltuvėlis. Kolbą su ištekėjusiu vandeniu reikia apversti 12 kartų. Kiekvienas, paragavęs vandenį prieš šį bandymą ir po jo, pajus skonio pokytį.
Mūsų troškimas, užrašytas ant popieriaus, pasiekia gyvąjį vandenį per stiklą. Raštelį su savo prašymu, pavyzdžiui, dėl sveikatos, galima palikti ant stiklinės kolbos su gyvuoju vandeniu, - aiškino V.Skirkevičius, nepaisydamas skeptiškų pastabų ir šypsenų, kurios pasirodo klausytojų, išgirdusių apie šią gyvojo vandens savybę, veiduose.
Apie kavą ir arbatą
Japonai, su kuriais teko susitikti V.Skirkevičiui, labai stebėjosi, kad senovės lietuviai ruošė ne tonizuojančias, bet saldžias arbatas. Kodėl saldžias? Todėl, kad saldumas reiškia meilę, kurios žmonėms niekada nebūna per daug.
Man atrodo, kad senovės lietuviai, kaip, beje, ir tarpukariu bei sovietmečiu, mėgo arbatas su uogiene. Beveik esu tikras, kad mūsų proseneliai į arbatą dėdavo miško uogas ir pasaldindavo šį kvapnų gėrimą medumi. Japonams tai buvo tolygu atradimui, - sakė V.Skirkevičius.
Mes neturime tonizuojančių arbatų ir, matyt, todėl nesukūrėme arbatos gėrimo ceremonijos.
Kavą geriame ne vien todėl, kad mums patinka jos skonis, bet ir norėdami gauti daugiau energijos. Deja, tik nedaugelis žino, kad kavos mėgėjai, išgeriantys jos per dieną po 10 ir daugiau puodelių, trumpina savo kaulinio karkaso amžių - skatina osteoporozę.
Juk kava veikia antinksčius - sutrikdo inkstų veiklą, nuo kurios priklauso kalcio įsisavinimas organizme. Be to, kavoje daug kadmio, kuris išstumia kalcį.
Maža to, silpnai aktyvuojamas vitaminas D, be kurio kalcis neįsisavinamas. Tokiu atveju nepadės jokios tabletės ar besaikis pieno produktų vartojimas.
Trūkstant energijos, patariama vartoti daug česnako, gerti gudobelės ir ginkmedžio arbatą.
Kuo skurdesnis, tuo vertingesnis
Anot V.Skirkevičiaus, renkant vaistažoles, reikia atkreipti dėmesį į jų išvaizdą - kuo skurdesnis augalas, tuo jis daugiau bus sukaupęs daugiau vertingų medžiagų.
Tad skurdi kiaulpienė yra vertingų medžiagų sandėlis, o vešli - tik puiki salota. Vaistininkas įsitikinęs, kad norint gauti visą augalo energiją, reikia prieš jį vartojant pasimelsti arba bent persižegnoti.
Esu įsitikinęs, kad žmogus turi visas galias, reikalingas kovoti su liga. Be to, jis gali gauti papildomai energijos iš augalų. Svarbu gerai žinoti jų savybes, ilgalaikį poveikį. Štai, pavyzdžiui, suaugęs žmogus, ilgai vartodamas visiems gerai žinomą valerijoną, pavyzdžiui, isterijai gydyti, ilgainiui gali tapti net apatiškas.
Negalima ilgiau kaip porą mėnesių gerti beržų lapelių arbatą, nes ji išvalo iš organizmo druskas. Jei tokią arbatą gers liesas žmogus, gali sutrikti jo širdies ritmas dėl kalio trūkumo. Taip neatsitiks, jei ilgalaikiam vartojimui pasirinksime ne pavienius augalus, o jų mišinius, - aiškino vaistininkas.
Pavasarį labai tinka vartoti visus aštraus ir kartaus skonio žalumynus, nes jie išvalo organizmą nuo per žiemą susikaupusių toksinų. Organizmą pavasarį gerai valo beržų lapeliai, žliūgė, dilgėlės, kiaulpienės. Šie augalai vartojami žali, ruošiant salotas.
Vartojant gydomųjų savybių turinčius produktus, labai svarbu juos kramtyti - tokiu būdu organizmas gauna jam reikalingą informaciją per skonio receptorius, kad galėtų priimti vieną ar kitą medžiagą.
Dėl šios priežasties žuvies taukus geriau gerti, česnakus - valgyti, o ne vartoti juos kapsulėse, nes organizmas gauna šoką, gaudamas informaciją pastaruoju būdu.
Levanda ir šalavijas - antidepresantai
Verta žinoti, kad sūrūs produktai stiprina geismą ir gobšumą (prisiminkime jūreivius), o rūgštūs produktai skatina pavydą. Nuolat jaučiate baimę? Tokiu atveju būtų itin nenaudinga gerti putino uogų arbatą. Kankina sklerozė? Tuomet gerkite arbatą su medaus produktais. V.Skirkevičius pataria senyvo amžiaus žmonėms vartoti ir ženšenį, kuris, beje, labai tinka išsekusiems po operacijų žmonėms.
Jei vargina sausas kosulys, naudinga gerti arbatą su alijošiaus sultimis ir medumi, jei sunku atsikosėti - arbatą su imbieru ar debesylu, čiobreliais.
Greipfrutų sultys aktyvina virškinimą, pakelia kraujospūdį, o levanda ir šalavijas veikia kaip antidepresantai. Vargina aukštas kraujospūdis?
Sunku įvardyti augalą, kuris visais atvejais padėtų sumažinti kraujospūdį. Reiktų nustatyti aukšto kraujospūdžio priežastį ir tik tuomet parinkti augalą, pasitarus su vaistininku. Beje, visus augalus reiktų vartoti pasitarus su gydytoju ar vaistininku.
JAV mokslininkai pamišę dėl amalo
Pastaruoju metu JAV mokslininkai, remdamiesi kolegų iš Europos patirtimi, labai intensyviai tyrinėja amalo, nepaklūstančio gamtos dėsniams, savybes.
Amalas negali augti vienas, jis vystosi iš kitų augalų ir neklauso bendrų gamtos dėsnių: žaliuoja ir žydi viduržiemį bei geba žudyti žmogaus organizme vėžines ląsteles. Jos taip pat, kaip ir amalas, vystosi svetimame organizme, jį pražudydamos. Beje, amalas yra labai nuodingas augalas - šiukštu virti iš jo lapelių ar žiedų arbatą.
Remiantis mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, yra žmonių, kurie dažniau nei kiti gali susirgti vėžiu.
Šia liga dažniausiai serga nuolankaus būdo, sutrikę, neturintys savojo aš žmonės. Jei žmogus nuolat jaučiasi pavargęs, nesugeba susikoncentruoti, dirbti, jį kankina nemiga - tai jau gali būti artėjančios onkologinės ligos ženklas, - sakė V.Skirkevičius, kartu ragindamas žmones nebūti baikštūs, labiau pasitikėti savo jėgomis.
Naujausi komentarai