Lietuvos futbolas turi pakankamai erdvės vystytis ir tobulėti, tačiau šalies verslininkai savo milijonus investuoja į užsienio klubus. Netgi ne į pačius stipriausius, prasiskolinusius.
Klubą krečia krizė
Neseniai vilnietis Algimantas Breikštas perėmė didžiąją dalį Lodzės klubo LKS (Lenkija) akcijų. Neoficialiais duomenimis, sandorio suma gali siekti nuo 4 iki 12 milijonų litų.
Vienas seniausių Lenkijoje (įkurtas 1908 metais) Lodzės klubas po pirmojo Ekstraklasa diviziono pirmenybių rato užima priešpaskutinę, 15-ąją, vietą 2 pergalės, 5 lygiosios ir 10 pralaimėjimų.
LKS ekipa balansuoja ant pavojingos ribos ji gali iškristi į žemesnę lygą. Skolos šalies mokesčių inspekcijai siekia apie milijoną litų. Be to, klubas nėra atsiskaitęs su kai kuriais žaidėjais, taip pat už viešbučių ir transporto paslaugas.
Lietuviška revoliucija Lodzėje!, Atgaivinama Lenkijos ir Lietuvos unija? tokiomis antraštėmis mirgėjo mūsų kaimynų dienraščiai, kai A.Breikštas sukirto rankomis su buvusiu Lodzės klubo savininku Danieliu Goszynskiu.
Lenkų futbolo sirgalių komentarai tiesmukiškesni ir žiauresni: Savininkas lietuvis? Ką gi, LKS bankrotas neišvengiamas, Ar neįvyks taip, kaip vienam kauniečiui su škotų Hearts laikina euforija ir vėl veidu į purvą?, Breikštui rūpi ne futbolas, o LKS nekilnojamasis turtas.
Man tai iššūkis. Noriu padirbėti naujoje rinkoje ir sukaupti žinių bei patirties. O tai neįkainojami dalykai, dienraščiui sakė A.Breikštas.
Investuoja į jaunimą
Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje, spėliojama kodėl A.Breikštas savo milijonams pasirinko Lodzę, o ne, pavyzdžiui, Vilnių, kuriame yra jo remiama komanda?
Arba kodėl ne pragmatiškąją Marijampolę, kurioje iki šiol prisimenami jo įkurtos bendrovės Kraitenė klestėjimo laikai bei atgimusi Sūduvos futbolo komanda, praėjusį sezoną tapusi A lygos vicečempione? Kodėl ne Ukmergę, kur buvo pradėtas daug žadantis Vilkmergės ekipos projektas?
Į ką šiuo metu Lietuvoje investuoti? Įpirkti, tarkime, Deividą Šemberą, kaip ir kai kuriuos kitus subrendusius bei užsienyje rungtyniaujančius mūsų futbolininkus, neturime galimybių per brangūs. Be to, jų karjera jau perkopė zenitą.
Į Vilniaus futbolo komandą investavau ir investuoju. Rezultatai jau matyti mūsų klube auga talentinga jaunuolių karta, ji jau sudaro nacionalinės devyniolikmečių rinktinės branduolį. Praeis dar keli metai ir Vilnius bus tarp šalies A lygos favoritų. Tikiu tuo.
O Lenkija netoli, čia geriau išvystyta futbolo rinka, infrastruktūra. Pagrindinių stadionų aikštės šildomos, apšviestos, tribūnose bent po 10 tūkstančių vietų. Didesnis vietos valdžios, žiniasklaidos, pirmiausiai televizijos dėmesys. Aktyvesnė, nei Lietuvoje, sirgalių auditorija. Vilniuje 300 žiūrovų beveik prabanga, o Lodzėje į rungtynes susirenka mažiausiai 3000 gerbėjų, pasidalijo argumentais A.Breikštas.
Žada vytis lyderius
Futbole esu daugiau nei 10 metų, iš jų šešis dirbu su profesionalais, todėl galiu teigti, kad šią sporto šaką pažįstu penkiasdešimčia procentų, teigė verslininkas.
Vilniečio karjerą pro padidinamąjį stiklą dabar nagrinėjanti lenkų žiniasklaida atkreipia dėmesį į per kraštus trykštantį pono Algimanto entuziazmą bei ambicijas.
Express Ilustrowany netgi iškapstė šešerių metų senumo epizodą, kai Marijampolės Sūduva, kurios prezidentu tuomet buvo A.Breikštas, UEFA taurės turnyro pirmajame etape Glazge išmėgino jėgas su Celtic. Škotus ypač papiktino tai, kad lietuvis Celtic ekipą pavadino vidutine, o jos lyderį Henriką Larssoną eiliniu žaidėju. Tąkart suvalkiečiai dvikovą pralaimėjo 1:8, o H.Larssonas įmušė tris įvarčius.
Interneto portalas 90 minut.pl neslėpdamas sarkazmo priminė praėjusį Lietuvos futbolo A lygos sezoną, kai į aukso medalius nusitaikęs Vilnius čempionatą baigė tik septintas.
Į Lodzės LKS investavau be konkrečių planų ir nelaukiu greito pelno. Mano pagrindinis tikslas sukurti savitą, pajėgią komandą. Turiu partnerių Brazilijoje, iš kur galime atsivežti neblogo meistriškumo žaidėjų. Kita vertus, ir Lietuvoje yra gabaus jaunimo.
Jei Lenkijos čempionato antrąjį ratą baigsime sėkmingiau nei pirmąjį ir neiškrisime į žemesnę lygą, per kitus trejus ar ketverius metus turėtume pakilti į pirmąjį Ekstraklasa penketuką. Pavyti lyderius nelengva, bet intriguojanti užduotis. Tikiuosi, kad pavyks susitarti su visais kreditoriais, kuriems LKS yra skolingas, ir mes po truputį išsikapstysime. Ieškome kitų rėmėjų, deramės su televizija. Yra galimybių uždirbti už rungtynių transliacijas, apie savo planus papasakojo A.Breikštas.
O ir Vilnius nesubyrės. Komanda gerai pasirengs naujam sezonui, užtikrino vilnietis.
Pavyzdys įkvepia
A.Breikštas antrasis mūsų šalies verslininkas, įsigijęs užsienio futbolo klubo akcijų. Prieš kelis metus kaunietis Vladimiras Romanovas tapo Edinburgo Hearts savininku.
Iš pradžių Lietuvoje ir Škotijoje į V.Romanovo žingsnį reaguota panašiai, kaip dabar į A.Breikšto pasirinkimą arba anksčiau Rusijoje ir Anglijoje į Londono Chelsea šeimininku tapusį rusų oligarchą Romaną Abramovičių.
Skeptiški škotų žiniasklaidos, Hearts sirgalių ir Edinburgo komandos varžovų balsai pritilo, kai Edinburgo komanda pradėjo lipti ant kulnų grandams Celtic ir Rangers.
Mes su ponu Romanovu pasikalbame apie futbolą. Nesu susipažinęs su jo investavimo į Škotijos klubą smulkmenomis, tačiau manau, kad tos šalies ir Lenkijos elitiniai divizionai turi bendrų bruožų, žaidimo lygis daugmaž panašus, sakė A.Breikštas.
Verslininkas pats sprendžia, kur jam geriau investuoti. Jei jis turi laisvų lėšų ir skiria jas futbolo projektams užsienyje, vadinasi, yra parengęs atitinkamą strategiją.
Be to, ponas Breikštas neatsisako Vilniaus klubo, planuoja jį remti toliau. Tai, kad jis savo komandos žaidėjams dar siekia nutiesti tiltą per Lenkiją į Europą argi blogai? Gabūs futbolininkai nevažiuos į Rusiją sėdėti ant atsarginių suolo, o žais futbolą.
Vladimiro Romanovo pavyzdys patvirtina, kad tokia schema perspektyvi. Paskutinis argumentas Hearts atstovaujantis buvęs Kauno puolėjas Andrius Velička ir juo susidomėjęs Anglijos Premier lygos klubas Bolton Wanderers, svarstė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius.
Į Lodzės LKS jau išvyko dvidešimtmetis Vilniaus ekipos gynėjas Georgas Freidgeimas ir 29-erių metų vartininkas Pavelas Leusas.
Naujausi komentarai