Europietiškas rytas užsieniečių žvilgsniu


2004-10-21
Žilvinė PETRAUSKAITĖ
Europietiškas rytas užsieniečių žvilgsniu

Vilniuje atidarytoje fotografijos projekto “Lietuva. 24 valandos” parodoje yra vaizdų iš kauniečių kasdienybės

Tarptautinis fotografijos projektas “Lietuva. 24 valandos”, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje pradžiai, vakar pristatytas visuomenei. Šiuolaikinio meno centre Vilniuje atidaryta projekto fotografijos paroda, kurioje demonstruojama pirmoji europietiška lietuvių diena. Netrukus dar pasirodys fotoalbumas bei filmas apie projekto įgyvendinimą.

Projekto metu garsūs spaudos, karštųjų pasaulio įvykių fotografai visa parą (nuo balandžio 30 d. 6 val. ryto iki gegužės 1 d. 6 val. ryto) Lietuvos miestuose ir miesteliuose stengėsi pajusti ir įamžinti autentišką situaciją, žmonių nuotaikas, įvairius jų gyvenimo įvykius ir kasdienybę Lietuvai tampant tikrąja Europos Sąjungos nare. Kaune fotografavo du fotografai iš Prancūzijos: Maheras Ataras (Maher Attar) ir Aleksis Duklo (Aleksis Duclos). Parodoje ŠMC eksponuojami jų nufotografuoti vaizdai iš pamaldų mečetėje, Centrinio pašto, A.Sabonio sporto klubo, pramogų klubo “Los Patrankos”.

Tarptautinio projekto organizatorių atstovas Liutauras Strimaitis parodos atidaryme sakė: “Šiandien mes gyvename įprastu kasdienybės ritmu: darbas, namai, mažos ir didelės asmeninės šventės. Gegužės pirmoji, kurią jau įrašėme į istoriją, tapo tik gražiu prisiminimu. Šios dienos svarbą iki galo turbūt suvoksime tik po metų, penkerių ar dešimties. Todėl man labai malonu, kad įamžinti šį virsmą, kai tarsi po ilgos tremties metų vėl sugrįžome į Europą, mums padėjo garsiausi pasaulio fotografai”. Parodos, ŠMC veiksiančios iki spalio pabaigos, nuotraukos buvo atrinktos iš beveik dvidešimties tūkstančių kadrų, užfiksuotų projekto metu.

Projektą “Lietuva. 24 valandos” organizavo fotonaujienų agentūra INNA ir komunikacijos agentūra “Alora”. Tarp gausių projekto rėmėjų - ir Vyriausybė.