Degalinės kvitas pripažįstamas PVM sąskaita faktūra Pereiti į pagrindinį turinį

Degalinės kvitas pripažįstamas PVM sąskaita faktūra

2008-05-13 14:59

Vadovaujantis nuo 2004 07 29 įsigaliojusiu Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 78 ir 80 straipsnių pakeitimo įstatymu (Žin., 2004, Nr.117-4370), paaiškiname nuostatas, susijusias su degalų išduodamais kasos aparatų kvitais.

Nuo 2004 07-29 mažmeninėje degalų (variklių benzino, dyzelinių degalų, suskystintų dujų) prekyboje parduodant prekes ir paslaugas išduotas kasos aparato kvitas (toliau - kvitas) yra laikomas (pripažįstamas) PVM sąskaita faktūra, jeigu jis atitinka tokias sąlygas:

1. Prekių (paslaugų) kaina (įskaitant PVM), nustatyta viename kvite, neviršija 500 litų.

2. Kvite atspausdintas rekvizitas (rekvizitai), pagal (kuriuos) galima identifikuoti prekių (paslaugų) pirkėją. Tokiu rekvizitu gali būti laikomas pirkėją identifikuojančios kortelės numeris, kodas ar kitas pirkėją identifikuojantis duomuo (pvz., PVM mokėtojo kodas).

Identifikuojančiomis kortelėmis laikomos degalinės, kredito įstaigų išduotos atsiskaitymo kortelės, nuolaidų kortelės ar kitos pirkėją identifikuojančios kortelės, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu (grynaisiais, pagal sudarytas kreditines sutartis ar pan.) degalinėje atsiskaito už įsigytus degalus ir kitas prekes (paslaugas). Tai turi būti tokios kortelės, kurios išduotos konkrečiam asmeniui. Pirkėją identifikuojantis rekvizitas kvite jokiu būdu negali būti išrašytas ranka, tai turi būti atlikta kvitą suformavusiomis techninėmis priemonėmis.

3. Kvite nurodyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 08 13 nutarimu Nr.1283 patvirtintoje Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkoje (Žin., 2002, Nr.82-3522) nustatyti kvitui privalomi rekvizitai, t.y.:

1) kvito antraštė (ūkio subjekto pavadinimas, kasos aparato įrengimo adresas ir pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo);

2) kvito eilės numeris, išdavimo data ir laikas;

3) prekės (paslaugos) pavadinimas;

4) prekės (paslaugos) kaina;

5) prekių (paslaugų) kiekis;

6) visa mokėtina suma;

7) pridėtinės vertės mokesčio suma;

8) iš asmens gauta suma;

9) grąža;

10) fiskalinis logotipas ir unikalus kasos aparato numeris.

Jei degalinėse išduotas kvitas atitinka aukščiau nurodytas sąlygas, jis laikomas PVM sąskaita faktūra, pagal kurią PVM įstatymo nustatyta tvarka galima daryti PVM atskaitą. Dar kartą už tų pačių prekių (paslaugų) pardavimą PVM sąskaita faktūra ne iš karto, nei mėnesiui pasibaigus, neišrašoma.

Atkreipiame dėmesį ir į tai, kad kvitų, kurie bus laikomi PVM sąskaitomis faktūromis, nereikės registruoti Gaunamų ir Išrašomų PVM sąskaitų faktūrų registruose, tačiau tiek pardavėjas turės saugoti PVM įstatymo nustatyta tvarka (10 metų).

Tuo atveju, jeigu bus nurodytas pirkėją identifikuojantis rekvizitas ir kiti privalomi kvitui rekvizitai, tačiau nurodyta degalų ir kitų prekių (paslaugų) suma (su PVM) viršys 500 litų, toks kvitas nebus laikomas PVM sąskaita faktūra ir degalinė visai kvite nurodytai sumai privalės išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Tokia PVM sąskaita faktūra pirkėjo prašymu išrašoma ne vėliau kaip iki kito mėnesio, einančio po mėnesio, kurį buvo parduoti degalai ar kitos prekės (paslaugos), 10 dienos.

Už 2004 m. liepos 1-28 dienomis degalinėse įsigytus degalus ir kitas prekes (paslaugas) pagal atsiskaitymui naudojamas pirkėją identifikuojančias korteles pirkėjo prašymu dar turės būti išrašyta PVM sąskaita faktūra ne vėliau kaip iki rugpjūčio 10 dienos.

Primename, kad iki 2004-10-31 degalų pardavėjai pirkėjams, neturintiems identifikacinių kortelių, dar turės galimybę išrašyti vieną per mėnesį parduotų degalų PVM sąskaitą faktūrą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų