Bulviakasis milijono vertame lauke Pereiti į pagrindinį turinį

Bulviakasis milijono vertame lauke

2008-05-13 14:59

Šį savaitgalį ūkininkai pirmenybę teikė sezoniniams lauko darbams,
o ne istorinėms sporto akimirkoms

Šį savaitgalį ūkininkai pirmenybę teikė sezoniniams lauko darbams,
o ne istorinėms sporto akimirkoms
 

Praėjusį šeštadienį ne visi galėjo mesti darbus ir Švedijoje ar nors prie televizorių Lietuvoje stebėti šalies krepšininkų triumfą prieš prancūzus. “Kada žais? Trečią? Tik jūs vyrams to nepriminkit. Juk reikia pabaigti darbus”, - sunerimo bulviakasyje prie pakaunės kalbintos šeimininkės.  

Pradėjo aną savaitgalį  

Salomėja Ambrosevičienė su šeimyna šį šeštadienį į bulvių lauką Šilainiuose išsiruošė apie dešimtą valandą ryto. Iš 15 pasodintų bulvių maišų ji tikėjosi 180 maišų derliaus. “Pradėjom kasti praėjusį savaitgalį. Tiek jėgų nėra, kad per vieną nukastume. Kas metai čia užauga geros bulvės”, - sakė S.Ambrosevičienė.

Apie vidurdienį kasėjai džiaugėsi jau baigiantys darbą. “Liko paskutinė vaga. Iki krepšinio spėsim ir papietauti, ir pailsėti”, - planavo kauniečiai.  

Brangina žemę 

“Tokiu oru ir tinginiai bulves nusikastų”, - juokavo Janina Sokolovienė. Ji kartu su dukromis Raminta ir Jovita šį savaitgalį kasė ne savo, o vienos dukrų krikšto tėvo bulves. Kartu darbavosi ir šeimininkai Burviai.

Bulves kasti jie pradėjo tik šį savaitgalį. “Laukėm, kol pradžius dirva. Kitaip į ją neįmanoma įvažiuoti”, - kalbėjo kasėjai ir džiaugėsi geru derliumi. Kai kurie jų apgailestavo, kad gal neteks stebėti krepšinio varžybų: “Paprastai žiūrim, bet talka yra talka”.

Burviai beveik 11 hektarų žemės, kurios tik mažą dalį apsodino bulvėmis, atsiėmė prieš 10 metų. Toje žemėje, Šilainiuose šalia magistralės “Via Baltica”, jie ir apsigyveno. Justinas Burvys prasitarė, kad gavo pasiūlymų žmonos žemę parduoti už milijoną litų, tačiau nesutiko ir nesutiks. Už dalį jos kauniečiai gavo kompensaciją. “Ten, kur dabar Šilainių “Maxima”, Šilainių turgus, buvo mūsų žemė”, - pasakojo J.Burvys.  

Siūlė bulvinių blynų 

Burvių dukra Justė Neverauskienė, su šeima gyvenanti ir padedanti tėvams dirbti atgautą žemę, pasakojo, kad dabar tą daryti yra vienas malonumas. “Pirmųjų metų net nenoriu prisiminti. Beveik viską teko daryti rankomis. Dabar ir arklį turime, ir šiek tiek technikos”, - džiaugėsi J. Neverauskienė.

Paklausta, ar eis kam nors į talką kasant bulves, moteris tik ranka numojo: turi ir savų darbų. Pasak jos, šiais metais visų bulvės neblogai užderėjo, kainos neturėtų būti labai didelės, tačiau dalį derliaus vis tiek parduos.

“Jau einat? Tai nenorit padėti? Gautumėt bulvinių blynų, alaus”, - atsisveikindami siūlė šeimininkai.  

Skuto senolis  

Tą pačią dieną bulvių lauke darbavosi ir Poderių talkininkai. Šakių pusėje gyvenantys ūkininkai kasėjus ketino vaišinti cepelinais. Jiems bulves skuto pavėsyje įsitaisęs senolis - 86 metų Jurgis Barštys.

Virtuvėje besisukiojusi namų šeimininkė Vida Poderienė nauju derliumi irgi nesiskundė. Krepšinis tuose namuose buvo irgi antroje vietoje po bulvių. “Jeigu liks laiko”, - kalbėjo linksmai nusiteikusi V.Poderienė.

Tuo tarpu netoliese namų esančiame lauke darbas sparčiai virė. Vienas po kito pilni maišai bulvių vežimu keliavo į kluoną. Bulviakasio pabaigos labiausiai laukė jaunoji kasėja Paulina. “Bulves mėgstu, bet kasti jas - neįdomu”, - prisipažino vienuolikmetė mergaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų