Bakalaurai rašė diplominį darbą ir kūrė robotą Pereiti į pagrindinį turinį

Bakalaurai rašė diplominį darbą ir kūrė robotą

2008-05-13 14:59

Kūrybinių atradimų džiaugsmą pajutę KTU studentai svajoja apie magistrantūrą, naujus eksperimentus ir varžybas

Kūrybinių atradimų džiaugsmą pajutę KTU studentai svajoja apie magistrantūrą, naujus eksperimentus ir varžybas  

Kauno technologijos universiteto Elektrotechnikos ir automatikos fakulteto ketvirtakursiai Gintaras Kučinovas ir Vilmantas Kussatas atostogas pradės gerai nusiteikę. Ir ne vien todėl, kad netrukus gaus bakalaurų diplomus. Besibaigiant mokslo metams vaikinus lydėjo sėkmė respublikinėse robotų kūrėjų varžybose, kurios buvo surengtos parodos “Mokslas 2004” metu. “Be penkių minučių” elektrotechnikos-automatikos inžinieriai, sukūrę robotą “Elinta 2K”, išradingumu nurungė visus bendraamžius.  

Trijulė triūsė keturis mėnesius  

“Dalyvauti konkurse pasiūlė fakulteto studentų atstovybė “Endi”, - pasakoja Gintaras. - Norėjosi pabandyti įgytas žinias pritaikyti praktikoje, išsiaiškinti, ar, ketverius metus pasimokę, jau šį tą sugebame”. Abu ketvirtakursiai sako, jog roboto kūrimas siejosi su bakalaurinio darbo tema, tad konstruoti, eksperimentuoti buvo labai įdomu. Robotų varžybose vaikinams pasisekė, tad jie mano, jog nesuklups ir gindami baigiamąjį studentišką darbą.

“Parodai “Mokslas 2004” norėjome sukurti ką nors originalaus, todėl pirmiausia nutarėme susirasti rėmėjų, - apie rengimąsi varžyboms pasakoja studentai. - Parengę sumanyto roboto projektą kreipėmės į UAB “Elinta” vadovus. Direktorius Vytautas Jokužis sutiko padėti, pats mielai konsultavo. Į mūsų komandą noriai įsijungė ir “Ąžuolo” vidurinės mokyklos aštuntokas Laurynas Jokužis. Visa trijulė sutartinai triūsėme keturis mėnesius”.

Studentai už konsultacijas ir pagalbą labiausiai dėkingi bakalaurinio darbo vadovui Arūnui Lipnickui, kuris originalias idėjas padėjo įgyvendinti ir kitiems robotų varžybose dalyvavusiems bendrakursiams.  

Robotas kiaušinio nepametė  

“Prieš varžybas žinojome pagrindinę sąlygą - robotas turėjo būti valdomas nuotoliniu būdu, vaizdą matant monitoriaus ekrane, - pasakoja Gintaras ir Vilmantas. - Robotas turėjo nuvažiuoti 4 m ilgio ir tokio paties pločio taku, paimti iš dėklo virtą kiaušinį, apsisukti, nuvažiuoti į kitą galą ir į tokį pat dėklą kiaušinį įdėti”. Vaikinai juokauja, jog labiausiai reikėjo stengtis, kad to kiaušinio protingasis įrengimas nepamestų. Komisija, vertinusi šešių ekipažų kelionę, užfiksavo, jog “Elintos 2K” laikas pats geriausias - 21 sek.

Gintaras ir Vilmantas džiaugiasi, jog gerai buvo įvertintos ir kitos jų sukurto roboto savybės: originalumas, mobilumas, tai, kad jis gali judėti bet kuriomis sąlygomis. Gavę bakalauro diplomus abu vaikinai žada tęsti studijas magistrantūroje. Tada, sako ketvirtakursiai, jie būtinai kurs dar vieną robotą: “Stengsimės, jog jis turėtų autonominį valdymą, būtų dar manevringesnis”. Vaikinai mielai fantazuoja, nes jau pajuto kūrybinį pasitenkinimą ir mano, jog robotų konstravimas dar ilgai bus jų arkliukas. “Galbūt kada nors gyvenime pasiseks sukurti robotą, kuris tvarkytų namus, pjautų žolę, atliktų kitokius namų ūkio darbus, - dalijasi mintimis Gintaras. - Ir dabar tokie robotai nebe naujiena, bet norėtume patys pajusti malonumą juos konstruojant”.  

Firma pasiūlė padirbėti  

Po varžybų nugalėtojai buvo pagerbti KTU rektorate ir ypač džiaugėsi UAB “Elinta” vadovų pažadėtomis piniginėmis premijomis. Vaikinams firmos direktorius pasiūlė vasarą “Elintoje” padirbėti. “Tai prieš magistrantūros studijas bus gera praktika, manome, jog įgysime labai reikalingos patirties”, - dalijosi mintimis Elektrotechnikos ir automatikos fakulteto ketvirtakursiai.

Robotų kūrėjų varžybos buvo sėkmingos ir kitiems KTU studentams - Deividas Kasparas ir Justinas Taruška, sukūrę robotą “Siemens” laimėjo antrąją vietą, o Gediminas Lukšys, Saulius Pempė bei Romas Šleževičius, pristatę “Skorpį”, buvo įvertinti trečiąja premija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų