Kolekcininko Pijaus Brazausko dešimties metų darbo rezultatas paženklintas įspūdingais skaičiais - 5000 įvairiausių kalendorių. Didžioji dalis jų saugomi Skriaudžių buities muziejuje, kuriame ilgą laiką dirbo P.Brazauskas.
Praėjusią vasarą su Skriaudžių miesteliu atsisveikinęs kolekcininkas įsikūrė Kaune. "Kodėl čia nerenki kalendorių?" - šį klausimą P.Brazauskas girdėjo ne iš vieno lūpų.
Netrukus kolekcininko namuose stalus užklojo šimtai įvairiausių kalendorių, kuriuos jam dovanojo ne tik draugai, bet ir nepažįstami žmonės.
"Vieną dieną sulaukiau estrados dainininkės Nelly Paltinienės vyro skambučio, o po kelių dienų rankose spaudžiau asmeninį jų šeimos kalendorių. Tada ir prisiekiau sau surengti kalendorių parodą", - prisiminė P.Brazauskas.
Pasakyta - padaryta. Plačiai atverdamas P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos muziejaus duris, kolekcininkas vakar šypsojosi visiems lankytojams ir svečiams.
Kolekcija, kurioje dabar yra daugiau kaip 1000 įvairiausių kalendorių, suskirstyta temomis: muzikos instrumentai, Lietuvos atgimimas, S.Dariaus ir S.Girėno skrydis, Lietuvos sportas, religija, pasaulis.
"Turiu kalendorių iš 40 pasaulio šalių: Egipto, Vokietijos, Turkijos", - savo trofėjais džiaugėsi P.Brazauskas. Netrukus jo kolekciją papildys kalendorius iš Islandijos, kurį pažadėjo atvežti apie jo hobį sužinojęs kaunietis.
P.Brazausko kalendoriai - ilgaamžiai. Čia galima rasti 1919, 1929 m. kalendorius. Seniausiajam - 100 metų.
"Skriaudžiuose palikau dar senesnius - 1848, 1849 ir 1864 m.", - prasitarė kolekcininkas, kurio namuose kalendoriai puošia visų kambarių ir virtuvės sienas.
Naujausi komentarai