Alternatyvaus ryšio teikėjai tikisi iš telekomo pervilioti daug abonentų Pereiti į pagrindinį turinį

Alternatyvaus ryšio teikėjai tikisi iš telekomo pervilioti daug abonentų

2008-05-14 12:13

Su buvusiu fiksuotojo telefono ryšio monopolininku “Lietuvos telekomu” konkuruojantys alternatyvaus ryšio teikėjai tikisi iki kitų metų pabaigos užimti 20 proc. šios rinkos ir prognozuoja pokalbių kainų mažėjimą

Su buvusiu fiksuotojo telefono ryšio monopolininku “Lietuvos telekomu” konkuruojantys alternatyvaus ryšio teikėjai tikisi iki kitų metų pabaigos užimti 20 proc. šios rinkos ir prognozuoja pokalbių kainų mažėjimą

Ambicingi planai

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, šių metų birželio pabaigoje Lietuvoje buvo 822 tūkst. fiksuoto ryšio linijų, o šioje rinkoje dominavo “Lietuvos telekomas”. Alternatyvūs fiksuotojo ryšio paslaugų teikėjai birželio pabaigoje turėjo tik 26,4 tūkst. klientų (3,7 proc. nuo bendro abonentų skaičiaus).

Tokius ambicingus planus vakar spaudos konferencijoje Vilniuje paskelbė prieš keturis mėnesius savo veiklą pradėjusios ir šešis fiksuotojo ir mobiliojo ryšio paslaugų teikėjus vienijančios Telekomunikacinių paslaugų įmonių asociacijos prezidentas Arūnas Babrauskas.

Pasak jo, alternatyvūs ryšio teikėjai pasižymi didesniu kiekvienam klientui suteikiamų paslaugų kiekiu, ir tai bus viena priežasčių, kodėl ilgainiui mažės didžiųjų Lietuvos telekomunikacijų operatorių rinkos dalis, o paslaugų teikėjų - didės. “Taip buvo daugelyje šalių, kur demonopolizuota telekomunikacijų rinka”, - aiškino A.Babrauskas.

Tarptautinių pokalbių kainos sumažėjo penkis kartus

Jis pripažino, kad kol kas alternatyvūs fiksuotojo telefono ryšio paslaugų teikėjai daugiausia uždirba iš tarptautinių pokalbių, šiek tiek - iš tarpmiestinių ir negali pasiūlyti konkurencingų vietinių pokalbių kainų.

“Tikimės, kad artimiausią pusmetį sumažės tarptinklinio sujungimo paslaugų kainos, todėl ir pokalbių kainų lygis kris. Tai leis alternatyviems ryšio paslaugų teikėjams didinti verslo klientų skaičių, taip pat pasiūlyti paslaugų gyventojams”, - sakė A. Babrauskas.

Pasak jo, RRT turėtų priimti sprendimą dėl fiksuoto ryšio rinkoje konkurenciją stabdančio “Lietuvos telekomo” tarptinklinio sujungimo mokesčio. “Tikimės savo konsultacijomis, informacija padėti pasiekti tą tikslą”, - nurodė Telekomunikacijų paslaugų įmonių asociacijos vadovas.

Jo pateiktais duomenimis, dėl išaugusios konkurencijos nuo 2003-iųjų pradžios pokalbių su užsienio šalimis, naudojantis fiksuotu ryšiu, kaina nukrito penkis kartus.

“Tačiau situacija su mobiliojo ryšio paslaugomis kol kas nėra tokia gera. Tai susiję su nepakankama konkurencija šiame sektoriuje bei didžiųjų šalies mobiliojo ryšio operatorių siekiu apriboti telekomunikacijų paslaugų teikėjų veiklą jų tinkle”, - teigė A.Babrauskas.

Jis informavo, kad Telekomunikacinių paslaugų įmonių asociacija renka informaciją ir rengiasi diskusijoms su mobiliojo ryšio bendrovėmis dėl palankesnių verslo sąlygų virtualiems operatoriams. A.Babrausko nuomone, situacija šioje rinkoje pagerėtų, jeigu būtų priimti sprendimai dėl rinkoje dominuojančių ūkio subjektų ir įpareigojimų jiems.

Fiksuotojo telefono ryšio paslaugas teikia 21 bendrovė

Telekomunikacinių paslaugų įmonių asociacijai priklauso bendrovės “Eurocom”, “Mediafon”, “Linktelis”, “Apline”, “Telekomunikacijų grupė”, “Neltė”. Jų rinkos dalis tarp alternatyvių telekomunikacijų paslaugų teikėjų sudaro beveik 80 proc.

RRT duomenimis, antrąjį ketvirtį Lietuvoje fiksuotojo telefono ryšio paslaugas siūlė 21 bendrovė, iš jų 8 teikė nacionalinių - vietinių ar tarpmiestinių - pokalbių paslaugas. Fiksuotojo ryšio paslaugų teikėjų abonentų skaičius antrojo ketvirčio pabaigoje sudarė 26,41 tūkst. ir per ketvirtį išaugo 39,7 proc.

Mobiliojo ryšio paslaugas antrąjį ketvirtį teikė 7 bendrovės, iš jų 4 - alternatyvūs operatoriai, naudoję “Bitės GSM” tinklą. Tokių ryšio paslaugų teikėjų abonentų skaičius ketvirčio pabaigoje siekė 18,8 tūkst.

Birželio pabaigoje Lietuvoje buvo 2,746 mln. mobiliojo ryšio vartotojų - 41,8 proc. daugiau nei 2003-iųjų birželio pabaigoje (1,936 mln.). Didžiausiai mobiliojo ryšio bendrovei “Omnitel” pagal abonentų skaičių šių metų birželio pabaigoje priklausė 41,48 proc. rinkos, “Tele2” - 31,79 proc., “Bitei GSM” - 26,05 proc., o kitiems teikėjams - 0,68 proc. rinkos.

RRT specialistų teigimu, mobiliojo ryšio rinkoje paslaugas teikdami suaktyvėjo savo tinklą turintys operatoriai, todėl mažiau pajamų tenka alternatyviems šio ryšio paslaugų teikėjams.

ELTA, KD inf.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų