Mobiliojo ryšio bendrovės ginkluojasi konkurencinei kovai už įtakos zonas internete. „Omnitel“ išplėtė savo muzikos parduotuvę, „Bitė“ pasiūlė naršyklę visam internetui ir „Vodafone“ ženklu pažymėtą 3G telefoną.
„Omnitel“ kiek anksčiau paleista muzikos parduotuvė muzika.sp.lt. iki šiol buvo prieinama tik mobiliuoju telefonu, o nuo praėjusios savaitės muzikos įrašus iš jos galima parsisiųsti ir į kompiuterį.
„Manome, kad tai vartotojus neretai tiesiog priverčia tapti muzikos „piratais“. Šią spragą užpildysime pasiūlydami vartotojams įsigyti ir mėgstamų atlikėjų muzikinių albumų, ir pavienių dainų“, – pranešime spaudai teigė „Omnitel“ viceprezidentas komercijai Remigijus Štaras.
Portalo kataloge – 4 mln. lietuviškos ir užsienio atlikėjų muzikos įrašų. Pasak „Omnitel“ turinio skyriaus vadovės Saulės Pauplytės-Markevičienės, muzikos parduotuvės projekto partneris yra bendrovė „InProdicon“. Muzikos parduotuvėje parduodami įrašų kompanijų „Universal“, „Sony BMG“, „Warner“, EMI, „Melodija“, „Prior Records“ kūriniai.
Įrašai kainuoja nuo 3,5 iki 5 litų, o albumai – 35–50 litų. Atsiskaityti už įsigytus kūrinius vartotojai gali SMS žinute, banko kortele arba per elektroninės bankininkystės sistemas.
„Muzikos kūrinių kainos didžiąja dalimi priklauso nuo muzikos įrašų kompanijų įkainių. Tad ar jos ateityje mažės, daugiausia priklausys nuo muzikos įrašų kompanijų kainodaros, – teigė S.Pauplytė-Markevičienė. – Manome, kad ir parduotuvė internete bus sėkminga, juolab kad šiuo metu rinkoje tokios pat paslaugos nėra. „Omnitel“ muzikos parduotuvėje internete apsilankyti ir įrašus įsigyti gali ir kitų operatorių vartotojai.“
Nepavyko atkurti kompiuteryje
„Omnitel“ muzikos parduotuvėje įsigijęs muzikos kūrinį, vartotojas drauge įsigyja teisę legaliai parsisiųsti penkias šio muzikos kūrinio kopijas į keletą skirtingų įrenginių – kompiuterį, MP3 grotuvą, kompaktinę plokštelę ar kitą laik-
meną.
Prie muzikos parduotuvės prisijungę vartotojai gali pasinaudoti dvigubo parsisiuntimo funkcija, kuri be papildomo mokesčio į kompiuterį leidžia parsisiųsti visas dainas anksčiau parsisiųstas į mobilųjį telefoną.
Tačiau, kad muzika, apsaugota DRM sistema, skeptikų teigimu, sunkiai gali pelnyti gerbėjų dėmesį, teko įsitikinti ir „e Dienos“ redaktoriui. Parsisiųsti kūrinį iš interneto parduotuvės pavyko sklandžiai, tačiau pagroti jo kompiuteryje „Winamp“ programa – ne. Negrojo nei „Windows Media Player“, nei „Real Player“ programomis.
Žinoma, gali būti, kad dėl to kalti programų nustatymai, tačiau paprastai norisi, kad viskas veiktų be papildomų pastangų. Vienas priekaištų ir pačiai parduotuvei – nėra galimybės matyti viso katalogo.
Leidžia naršyti įprastai
Konkurentė „Bitė Lietuva“ pasiūlė klientams naują mobiliojo interneto naršyklę „Bitė plius“, kuri buvo sukurta bendradarbiaujant su „Opera“ interneto naršyklės kūrėja Norvegijos „Opera Software“.
Ši naršyklė mobiliajame telefone leis susirasti įprastus interneto puslapius, kurie pasiekiami iš kompiuterio. „Bitės“ teigimu, parsisiųsti šiuos puslapius bus galima net trigubai greičiau nei įprastai.
Naršyklė naudoja patentuotą „Opera Software“ technologiją „Small Screen Rendering“ (SSR), kuri mažesniam telefono ekranui pritaiko bet kurį interneto puslapį. Pritaikant puslapį, išsaugoma visa svarbi informacija, o persiunčiamų duomenų kiekis sumažėja nuo dešimties iki trijų kartų priklausomai nuo puslapio turinio.
Šią naršyklę klientai patys galės įsidiegti į telefoną. Pasak „Bitės“ grupės „Bitė plius“ departamento vadovo Šarūno Chomentausko, įdiegti naršyklę galima į daugiau nei 780 telefono modelių.
Parsisiųsti ir įsidiegti „Bitės plius“ naršyklę į savo telefoną galima nemokamai, išsiuntus SMS komandą „narsykle“ numeriu 1595.
Ją taip pat galima parsisiųsti iš mobiliojo interneto portalo „BITĖ plius“ (wap.biteplius.lt). Už naršymą internete su naująja naršykle taikomi įprasti tarifai.
„Omnitel“ artimiausiu metu turėtų pasiūlyti pernai spalį „TeliaSonera“ pristatytą „SurfOpen“ priemonę, irgi leisiančią naršyti po interneto svetaines, kurių kūrėjai nepritaikė mobiliesiems telefonams. Be to, „Surf-Open“ taip pat filtruos informaciją, pavyzdžiui, tėvai galės nustatyti, kad vaikai mobiliuoju telefonu negalėtų naršyti kai kuriose svetainėse.
„Vodafone“ telefonas
Kita „Bitės“ naujiena – vasarį pasiūlytas „Vodafone 720“ mobilusis telefonas. Tai trečios kartos (3G) mobiliojo ryšio telefonas, kurį gamino Kinijos „Huawei Technologies“ kompanija. Ji „Vodafone“ koncernui tiekia ir mobiliojo ryšio modemus.
Savo prekės ženklu pažymėtą (3G) telefoną pernai pristatė „Omnitel“. „Omnitel U120“ – gana paprastas 3G aparatas, kainuojantis 499 litus, „Omnitel“ teigimu, skirtas populiarinti trečios kartos mobiliojo ryšio paslaugas. Šis telefonas irgi pagamintas „Huawei Technologies“.
„Bitės“ siūlomas „Vodafone 720“, nors funkcijomis ne itin lenkia „Omnitel“ telefoną, kainuoja 799 litus.
Naujausi komentarai