Gynybos ministru paskirdamas Andrejų Belousovą Rusijos diktatorius jau ne tik retorika, bet ir veiksmais rodo planuojantis ilgą karą: kovas Ukrainos fronte ir ginklavimosi varžybas su Vakarais.
Po kelių itin žiaurių nusikaltimų Prancūzijoje vėl diskutuojama apie jaunimo smurtą. Premjeras nori aiškaus veiksmų plano, pareikalauti atsakomybės tiek iš mokinių, tiek iš jų tėvų. Mokyklų bendruomenės neslepia skepsio.
Į klausimą, kiek truks ir kaip baigsis Izraelio karas su „Hamas“, ar pasišaudymais apsiribojanti konfrontacija su kaimyniame Libane įsitvirtinusia „Hezbollah“ neišaugs į aktyvius kovos veiksmus, atsakyti kol kas negali niekas. Tačiau ekonomistai jau dabar prognozuoja, kad karas Izraeliui atsieis dešimtis milijardų dolerių.
„Hamas“ gynybines linijas Gazos Ruožo pietuose pralaužusios Izraelio pajėgos tęsia kovą su teroristais. Svarbus karinės operacijos eigą koreguojantis veiksnys – teroristų rankose tebesančių įkaitų gyvybė.
Jei vyriausybė neleis armijai sunaikinti „Hamas“, kils reali pilietinio maišto rizika. Nemanau, kad kas nors Izraelyje sutiktų su dar vienu vadinamuoju normaliu reidu Gazoje, kuris baigtųsi „Hamas“ likimu valdžioje. Vyriausybė nebeturi moralinės teisės neleisti Izraelio gynybos armijai sunaikinti „Hamas“.
Kone du dešimtmečius trunkančios dviejų Lenkijos politikos milžinų dvikovos persvara pakrypo modernesnės valstybės koncepciją propaguojančio pusėn. Nors už Donaldo Tusko atstovaujamą „Pilietinę koaliciją“ savaitgalį vykusiuose rinkimuose balsavo mažiau rinkėjų, stabilesnę valdančiąją koaliciją garantuoti galintis politikas neabejotinai nugalėjo Jaroslawo Kaczyńskio partiją „Teisė ir teisingumas“ (PiS).
Vos sulaukę vasaros, viešbučių ir kavinių Tatruose savininkai į sezoną žvelgė su nerimu. Vietos turistai baidėsi pakilusių kainų – jei ir atvyko, taupė kiek galėdami. Turistų iš Rusijos ir Baltarusijos srautai nutrūko. Išsigelbėjimas nuo finansinės katastrofos atkeliavo iš gerokai toliau – Arabijos pusiasalio.
Sudėtingą karą išgyvenanti Ukraina ketina imtis unikalaus projekto – už kolaboravimą su okupantais suimtus nuteistus asmenis iškeisti į rusus, kurie dėl savo antikarinių pažiūrų tapo Kremliaus represijų aukomis.
Ateities vizijos nesukuriančioje Rusijoje grįžtama ne tik prie Stalino garbinimo, bolševikų represinės kultūros, teisinės sistemos dekonstrukcijos – atgaivinama kalinių išnaudojimo sistema, istorijoje žinoma kaip Gulagas.