Konstantinopolio stačiatikiams Vyriausybė 10-čiai metų perdavė patalpas Vilniuje

Vyriausybė penktadienį posėdyje Konstantinopolio patriarchato stačiatikiams perdavė patalpas Vilniuje.

Kaip BNS nurodė Kultūros ministerija, religinei bendruomenei dešimčiai metų perduotas Antakalnyje esantis administracinis daugiau kaip 300 kv. metrų pastatas ir pagalbiniai statiniai.

Šios patalpos iki šiol kurį laiką buvo tuščios ir nenaudojamos.

Konstantinopolio patriarchato kunigas Gintaras Sungaila BNS teigė, kad iki šiol bendruomenė neturėjo jokių savo pastatų – nei maldos namų, nei kanceliarijos, nei gyvenamosios vietos egzarchui.

„Šios bendrijos pamaldos paprastai vyksta kitų konfesijų krikščionių maldos namuose ar nuomojamose patalpose, kurios nėra pritaikytos pamaldoms. Taip pat ir dokumentaciją, faktinę kanceliariją laikyti ir darbinius susirinkimus daryti tenka privačiuose namuose, juose laikyti ir dalį liturginių reikmenų“, – teigė dvasininkas.

„Džiaugiamės ir esame labai dėkingi, kad pagaliau turėsime fizinį centrą“, – pridūrė jis.

Pasak G. Sungailos suteiktose patalpose įsikurs daugiafunkcinis egzarchato centras: jame veiks religinės bendrijos kanceliarija, vadovo rezidencija, nedidelė koplyčia, susirinkimų, taip pat edukacinių bei kultūrinių renginių erdvė.

„Jau turėjome galimybę pamatyti patalpas ir matėme, kad joms reikalingas rimtas remontas, todėl gavus pastatą panaudos teise dar reikės laiko, kol jį parengsime naudojimui“, – kalbėjo kunigas.

Konstantinopolio patriachato egzarchatas Lietuvoje oficialiai įsteigtas šiemet vasarį. Tai leido iš valstybės kiek vėliau tą patį mėnesį gauti beveik 80 tūkst. eurų paramos.

Pati bendruomenė pradėjo kurtis pernai kovą po Konstantinopolio patriarcho Baltramiejaus I-ojo vizito į Lietuvą.

Naujos stačiatikių bendruomenės atsiradimo imta siekti, kilus konfliktui tarp kelių dvasininkų ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos. Pastaroji teigė, kad jie įvykdė kanoninius nusikaltimus, todėl buvo pašalinti iš kunigų luomo.

Vis tik Konstantinopolis konstatavo, jog tai įvyko ne dėl bažnytinių taisyklių pažeidimų, o dėl pozicijos Rusijos invazijos Ukrainoje klausimu, todėl sugrąžino juos į luomą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas

Romas portretas
Politika, Romuva neduoda politikoje dividendų, o Konstantinopolo stačiatikiai, tipo kovoja su Rusijos stačiatikiais. Nors Vilniuje yra labai daug bažnyčių nesutvarkytu ir galėtų atiduoti viena iš jų.

Pagonis

Pagonis portretas
Rusakalbių ir imigrantų naujai įkurta Konstantinopolio ortodoksų religinė bendruomenė, pažeidžiant Konstituciją, paskelbta Lietuvos tradicine religine bendruomene. Jau gavo 70 000€ valstybės biudžeto išmoką ir dideles patalpas Vilniaus prastižinėje vietoje. O senąją lietuvių prigimtinę religiją, dabar vadinamą Romuva atsisako net įtraukti į žemesnį lygį - valstybės pripažįstamų religinių bendrijų sąrašą.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių