Apie tai papasakojo Stiklo kvartalo iniciatyvų autorė Julija Janus.
„Kilo mintis, kad, kai dienos labai pradeda trumpėti, reikia rasti kokią nors šventę, kuri pritrauktų lankytojus į šią vietą. Lapkričio 11 dieną yra šv. Martyno diena. Dažnai ši diena vis dar švenčiama tarp mokinukų. Tradicija yra uždegti žibintus, daryti procesiją. Mes šią šventę kitaip perfrazavome. Mes užžiebėme šio kvartalo šviesas ir pradedame laukti Kalėdų“, – sakė dizainerė, Stiklo kvartalo iniciatyvų autorė Julija Janus.
– Kada pradedate ruoštis pačioms gražiausioms metų šventėms, kad tas kvartalas būtų pats pirmasis pasipuošęs?
– Patį pirmą priminimą, kad mes turime susiruošti lapkričio 11 dienai, išsiunčiu rugpjūčio pradžioje.
– Kai lauke dar kaitina 30 laipsnių.
– Taip. Iš esmės, mažai dar kas sureaguoja tada. Tada aš primenu po mėnesio. Mums labai smagu, kai žmonės ateina pasižiūrėti ir tvirtina, kad pats kvartalas yra pavirtęs, tarsi, vilnietiškos eglutės alternatyva arba savotišku kalėdiniu miesteliu. Daugiausiai dėmesio skiriame gyvoms eglutėms. Šiais metais buvo net 45 gyvos eglutės.
– Vien tik Stiklo kvartale?
– Taip. Iš Danijos atsivežama 10 m eglutė. Tai yra ypatinga, daniška Kalėdų eglutė. Ji labai tanki ir vešli. Ji skiriasi nuo lietuviškos. Dešimtys vyrų bando ją įtempti ir įtempia. Labai smagu, kad bendruomenės nariai varžosi tarpusavyje, kas gražiau ir įdomiau kiekvienais metais įrengs savo aplinką Kalėdų laukimui. Visi užsiregistruoja dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės rengiamame „Kalėdinių vitrinų“ konkurse. Kiekvienais metais laimime pirmąsias vietas.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
Sostinės gyventojai bei svečiai dalijosi įspūdžiais bei papasakojo, kada ima puoštis gražiausioms metų šventėms savo namuose.
„Labai čia gražu, jauku. Turiu laiko čia pasivaikščioti su dukra“, – sakė moteris.
„Žinoma, kad džiugina. Kuo daugiau spalvų mieste, tuo gražiau“, – teigė vilnietė.
„Labai gražios visos dekoracijos. Stiklių gatvė pati iš savęs labai originali. Kai mama atvažiuoja iš Druskininkų, tai mes būtinai turime pro čia praeiti“, – kalbėjo mergina.
„Esu atvykusi į konferenciją darbo reikalais. Vakare išėjome pasižiūrėti“, – teigė moteris.
„Namuose įžiebiame eglutę tik po vaiko kalėdinio žiburėlio bei po atlyginimo. Mes niekuo tikrai nenusileidžiame kitoms šalims, gal net pralenkiame. Vilnius tikrai galėtų būti Kalėdų sostine Europoje“, – sakė moteris.
„ Aš puošiu eglutę gruodžio viduryje, prieš pat visas šventes. Eglutę nusiperku likus savaitei iki Kūčių. Manau, kad Vilnius visada laimi. Mūsų eglutė ne kartą yra laimėjusi. Šiemet labai norėčiau tradicinės eglutės su geltonomis lemputėmis ir su kuo mažiau dekoracijų ant jos. Dabar viskas labai pompastiška. Man norisi paprastumo“, – kalbėjo moteris.
„Neseniai grįžome iš Budapešto. Tikrai gražus, įspūdingas miestas, paliko įspūdį. Bet, kai grįžtame į Vilnių, čia vis tiek viskas kitaip kvepia, viskas kitaip atrodo. Vilnius tikrai gražus, švarus“, – kalbėjo vilnietė.
„Mes puošiame eglutę gruodžio viduryje. Pas mus yra likę tradicijos nuo tėvų, senelių, kad tvarkomės namus, kad būtų jauku, gražu “, – kalbėjo moteris.
„Atsimenu iš vaikystės, kad diedukas Kūčių dieną eidavo į mišką kirsti eglės, o mes, visi anūkai, puošdavome ją prieš pat Kūčių vakarienę“, – sakė moteris.
Naujausi komentarai