Bjauri dykynė Vilniaus senamiestyje - galvos skausmas gimnazijai

Maždaug hektaro ploto apleista erdvė pačiame Vilniaus centre ne tik bjauriai atrodo, bet ir gąsdina – joje renkasi slapčia pavakaroti mėgstantys žmonės. O juk apleisto, duobėto, išrausto, brūzgynais apaugusio ir šiukšlėmis nusėto lauko nuo šalia įsikūrusios Salomėjos Nėries gimnazijos neskiria net menka sienelė.

Ir velnias sprandą nusilaužtų...

Pradžiai trumpa ekskursija po keistą erdvę tarp sostinės Vilniaus ir Šv. Ignoto gatvių, tiesiai už S. Nėries gimnazijos. Į šią erdvę net retas vilnietis yra drįsęs koją įkelti.

Iš Šv. Ignoto gatvės šią erdvę supa aukšta tvora, tačiau patekti į šį sklypą nėra jokio vargo per S. Nėries gimnazijos kiemą.

Į brūzgynais apaugusį plotą veda pramintas takas. Pakeliui – supuvusios kartono plokštės, atidengti šuliniai, purvynė ir šiukšlės: daugiausia plastikiniai buteliai nuo pigaus alaus.

Prie Šv. Ignoto gatvės sienos yra įrengta stoginė, kurioje galima sutikti būrelį jaunimo. Kas parūkyti, kas šiaip kompanijos palaikyti ateina. Ir pirmadienio popietę ten šnekučiavosi per dešimt paauglių. Jie susėdę ant seno pastato liekanų, kurios yra uždengtos neprofesionaliai klotu šiferiu.

Paaugliai tikino nebijantys, kad šiferis užkris ant galvų – sakė net vaikščiojo per jį ir nieko nenutiko.

Nuolatinės stoginės lankytojos sakė, kad čia lankosi pankuojantis jaunimas. Benamių, asocialių žmonių merginos teigia niekada nemačiusios. Šiferinį stogelį irgi padarė jaunuoliai, kurie yra pamėgę šią Vilniaus senamiesčio vietą.

Apleistame pastate - išvietė

Paaugliai tikino niekada neinantys į po stogine esančias erdves – užtenka vietos ir viršuje. O apačioje – praktiškai išvietės. Viena patalpa panašiai ir pavadinta.

Kitose – krūvos šiukšlių, smarvė.

Pasivaikščiojus po apleistą lauką miesto centre galima ir pavalgyti – čia būta obelų sodo. Obuolių dar ir dabar yra prikritę ant žemės. Kur ne kur auga medetkos ir chrizantemos.

Prie lauko pakraščio įrengtas trobesys, šalia jo sukastas juodžemio darželis, auga kelios gėlės.

Kas gyvena trobesyje, išsiaiškinti nepavyko – pabeldus durų niekas neatidarė, pro langelį irgi pavyko įžiūrėti tik metalinį puodelį ir kastuvą.

Dar viena lauko „puošmena“ – apleistas statybininkų vagonėlis-konteineris. Jame – daug metų kauptos statybinės atliekos. Ant konteinerio viršaus užlipti galima medinėmis, tačiau labai trapiomis kopėčiomis.

Nuotraukos iš „ekskursijos“ – diena.lt nuotraukų galerijoje.

Sklypas – galvos skausmas gimnazijai

S. Nėries gimnazijos, pro kurios langus moksleiviai gali „mėgautis“ tokiu vaizdu, direktorius Antanas Suslavičius pripažino, kad dykynės mokyklos kaimynystėje problema akis bado bemaž dvidešimt metų.

„Ta dykynė labai gera prieglauda valkatoms. Jie ten ir namelį turi įsirengę. Jau dvidešimt metų ieškome galimybės bent tvora atsitverti nuo tų vaizdų, bet tam neskiriama lėšų“, - apgailestavo direktorius.

Jis pasakojo, kad anksčiau ši erdvė buvo atskirta nuo gimnazijos kiemo, tačiau keičiantis savininkams tvora dingo.

Pagal Europos Sąjungos reikalavimus mokyklos turi apsitverti savo teritoriją, tačiau, pasak A. Suslavičiaus, to vis nepavyksta padaryti, nes valdžia skiria lėšų tik gimnazijos vidui, o išorei jų vis nepakanka.

Gimnazija tikisi, kad įsisenėjusi problema bus išspręsta, kai galiausiai sklype prasidės kokios nors statybos.

Išdygs vaikų darželis

Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vadovas Vitas Karčiauskas pasakojo, kad minėtame sklype buvo vykdomi archeologiniai kasinėjimai, o prieš tai, dar prieš karą, stovėjo barokiniai vienuolyno pastatai.

V. Karčiausko žiniomis, dabar ten planuojama perkelti vaikų darželį.

„Miestas nori ten statyti trijų aukštų pastatus, nors žinoma, kad senovėje ten buvo dviejų aukštų pastatai. Triaukštis buvo tik pastatas, kurio siena ribojosi su Šv. Ignoto gatve“, - pasakojo V. Karčiauskas.

„Niekieno žemė“

Vilniaus miesto savivaldybė portalui diena.lt pateikė informacijos, pagal kurią minima erdvė nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai, tačiau šis valstybinės žemės sklypas 99 m. yra išnuomotas bendrovei „Patria Domi“.

Pagal galiojančius teisės aktų reikalavimus, rūpintis žemės sklypu turi jo teisėtas valdytojas - nuomininkas „Patria Domi“.

„Pagal nekilnojamojo turto registro duomenis šio žemės sklypo naudojimo būdas - gyvenamosios teritorijos, pobūdis – daugiaaukščių ir aukštybinių gyvenamųjų namų statybos. Šiame žemės sklype yra numatyta vykdyti daugiaaukščių ir aukštybinių namų statybas, tačiau šiuo metu bendrovei „Patria Domi“ nuomos teisė areštuota, tuo būdu apribojant disponavimo ja teisę“, - teigiama savivaldybės laiške.

Diena.lt savivaldybės atstovų klausė, kaip galėtų būti apsaugoti S. Nėries gimnazijos moksleiviai nuo prašalaičių, einančių į mokyklos kiemą.

Savivaldybės atstovai teigė, kad „įpareigojant žemės sklypo savininką/valdytoją vykdyti prievolę prižiūrėti, rūpintis ir tvarkyti savo nuosavybės teisės objektą (žemės sklypą). Taikant kitas prevencines priemones“.  


NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
čia ne dykynė bjauri o valstybinių įstaigų darbuotojai merai ir t.t. . taip kad nebijokit vadinti tikrais vardais tikruosius bjaurybes kurie bjaurina miestą

Aha

Aha portretas
Pilna Vilniuje tokių dykynių. Ir ant Kauno nėra kaip pavaryt.

vilno

vilno portretas
jo, geras vilniaus senamiestis, net gera butu turisto atvest ir parodyt, tiems savininkams kurie taip dergia prisipirke senamiesti, tokius makesciu kalt, kad gera butu, nevalos materealistines nuopisos
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių