Plieninių žirgų gerbėjams teks tuštinti pinigines – laisvė lėkti su vėju brangsta

Artimiausiu metu naudoto motociklo iš JAV įsigyti ieškantys pirkėjai turės labiau atverti pinigines. Dėl kone penkis kartus padidėjusio muitų mokesčio jų kainos skelbimų portaluose pradės augti.

Muitų kovos

Jau daugiau kaip dvi savaites skirtingose Atlanto pusėse gyvenantys žmonės tapo ekonominės kovos tarp JAV ir Europos dalyviais.

Pirmiausia JAV prezidentas Donaldas Trumpas įvedė didesnius muitus iš ES teritorijos įvežamam plienui ir aliuminiui.

Antausį gavusi ES kito žando neatsuko, tačiau skėlė atgal – naujus muitų dydžius pritaikė iš JAV į ES rinką importuojamoms prekėms.

Greta kukurūzų, kosmetikos, tabako, cigarečių ir cigarų bei kt. dalykų atsidūrė ir skirtingų rūšių transporto priemonės – motociklai, jachtos ir kitas vandens transportas.

Didelis šuolis

Kaip dienraščiui teigė Motorinių transporto priemonių iš JAV importuotojų ir pardavėjų asociacijos (MTPJIPA) vadovas Aurimas Jurčius, visi motociklai, iš JAV uostų išplaukę iki birželio 22-osios dar bus apmokestinti senuoju 6 proc. muito mokesčiu, o į jūrinius konteinerius patekę vėliau taps daug brangesni – muito mokestis išaugs kelis kartus – iki 31 proc.

"Importuotojų ir pardavėjų valstybei sumokamas muito ir PVM mokestis tiesiogiai susijęs. Taigi, jeigu didėja muito mokestis, automatiškai kyla ir PVM", – aiškina importuotojus vienijančios organizacijos atstovas.

Taigi, jeigu dabar iš JAV motociklą į Lietuvą atsigabenęs fizinis ar juridinis asmuo sumoka apie 200 eurų mokesčių (muitas ir PVM), įsigaliojus naujai muitų politikai, ši suma styptelės kone iki 1 000 eurų.

"Svarbu atminti, kad, kalbant apie iš JAV atkeliaujančius motociklus, tai nėra vien išskirtinai amerikietiški "Harley Davidson", "Indian", "Victory" ir kiti, tačiau ir japoniški "Honda", "Kawasaki", "Yamaha" ir t.t. Visi motociklai, dabar atgabenami iš JAV, brangsta", – tikina A.Jurčius.

Tikėtina, kad importuotojai ir pardavėjai dar turi motociklų, kuriuos atsivežė anksčiau.

Turi sandėliuose

Jis teigė, kad artimiausiu metu pasikeitusi muitų politika atsilieps ir motociklų rinkoje – iš JAV atgabentų motociklų kainos kils.

"Tikėtina, kad importuotojai ir pardavėjai dar turi motociklų, kuriuos atsivežė anksčiau, nes prisipirkti jų daugiau, prieš pasikeičiant muitų politikai, vargu ar kas spėjo, nes pokyčiai įvyko labai greitai", – sako pašnekovas.

Oficialaus legendinių amerikietiškų motociklų mūsų šalyje atstovo "Harley Davidson Lietuva" direktoriaus Arvydo Skernevičiaus teigimu, nauji motociklai kurį laiką dar nebrangs, nes centrinė atstovybė Europoje jų dar turi sandėliuose.

"Kol kas pagrindiniai "Harley Davidon" atstovai tikina, kad įmonė prisims ant savo pečių produkcijos pabrangimą ir jo pirkėjai nepajus, tačiau kaip bus iš tikrųjų dar neaišku – reikia laukti kito sezono", – tvirtina A.Skernevičius.

Antra pagal dydį rinka

Pats gamintojas skaičiuoja, kad dėl iki 31 proc. išaugusio muito mokesčio vidutiniškai vienas iš JAV į ES importuotas motociklas brangs maždaug 1 900 eurų, tačiau žada, kad motociklų pabrangimo klientai nepajus.

Tokia žinia turėtų paguosti oficialius gamintojo atstovus ES, nes Europa yra antra pagal dydį šių motociklų rinka. Skaičiuojama, kad 2017 m. į Europos kelius išriedėjo apie 40 tūkst. naujų motociklų su "Harley Davidon" ženklu. Dėl to įmonė jau puoselėja planus perkelti ES skirtų motociklų gamybos linijas į Senąjį žemyną. Analitikų skaičiavimais, tai gali užtrukti nuo devynių iki aštuoniolikos mėnesių. Specialiai tam tikro regiono rinkoms "Harley Davidson" jau turi gamyklas Indijoje ir Brazilijoje. Lietuvoje per metus parduodama apie 2 tūkst. šios markės motociklų. Iš jų apie pusšimtis – naujų.

MTPJIPA vadovas A.Jurčius su nerimu klausosi ir politikų svaičiojimų apie muitus automobiliams. JAV prezidentas D.Trumpas prieš keletą savaičių pagrasino įvesti 20 proc. europietiškiems automobiliams, parduodamiems JAV rinkoje.

"Jeigu žodžių karas virstu dar vienu muitų didinimo mūšiu ir papildomi abipusiai muitai automobiliams atsirastų, verslui tai būtų labai skausminga žinia, tačiau kol kas gyvename nusiteikę optimistiškai, kad politikai ras bendrą kalbą", – sakė pašnekovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asassasasasas

Asassasasasas portretas
Važinėju, nesu vargšas visiškas. Bet pinigų irgi nuo medžio neskinu. Už vos daugiau nei pusė tūkstančio eur išgyventi reikia. Moto yra pomėgis, kaip kitiems jėgos aitvarai, automobiliai, dviračiai, stalo žaidimai ir pan. O panelės Algio norėčiau paklaust, jei apmokestintų bereikalingą "š.... malimą", ar išgyventum? Tikriausiai paskutines kelnes mokesčiai numautų...

minde

minde portretas
ne vargsai vazineja nieko ten jie nepajus.tik jai tuos surinktusa pinigus kur prasmingai panaudos/

Lanfergas

Lanfergas portretas
Nusperki pagal skelbimą iž jupiter ir leki su veju biveik uz dyką...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių