Pereiti į pagrindinį turinį

KTU studentų kursinis darbas taps statybinių blokelių gamykla Alytuje

2015-02-09 12:48
DMN inf.

Dviejų fakultetų KTU studentų kursinis darbas taps realiu gamybinės paskirties pastatu Alytuje. Jame bus gaminami blokeliai namų sienų skydams. Užduotį studentams pateikę bendrovės „Durisolis group“ vadovai teigia, kad projektas visiškai išpildė jų lūkesčius.

Prie kursinio darbo plušėjo 25 Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros (SAF) ir Elektros ir elektronikos (EEF) fakultetų studentai. Jie buvo susiskirstę į dvi grupes ir kūrė du projektus, iš kurių vieną verslininkai atsirinko.

Brėžiniuose liko antrasis projektas – šalia Pramonės gatvėje Alytuje iškilsiančio gamybinės paskirties pastato su buitinėmis patalpomis, studentai suprojektavo ir administracinį pastatą su konferencijų sale, laboratorijomis.

Skirtingų studijų programų ir specialybių studentams sėkmingai įgyvendinti sudėtingą užduotį padėjo tarpdisciplininės žinios. Jie turėjo sujungti įgytas architektūros, statybos inžinerijos, statybinių medžiagų, statybos technologijų, statybinių konstrukcijų, inžinerinių sistemų ir statybos ekonomikos žinias.

Patirtis – dar ne viskas

Projektą fakultete koordinavusi KTU SAF Architektūros ir urbanistikos katedros docentė Gitana Šukaitytė pripažino, kad tai – puikus startas tolimesniam panašių projektų su verslu plėtojimui.

„Tai buvo pirmasis tokio grupinio darbo rengimas fakultete. O nuo kitų metų į šį procesą įtrauksime „Informacinio pastato modeliavimo“ (angl. BIM – „Building Information Modeling“) technologiją. Ji leidžia ne tik valdyti visą statinio informaciją nuo koncepcijos sukūrimo iki nugriovimo, tačiau ir įgalina visus statybų proceso dalyvius dirbti komandoje ir vienu metu atlikti įvairius projektavimo darbus“, – pasakojo G. Šukaitytė.

„Durisolis group“ įkūrėjas Rytis Benevičius paklaustas, kodėl nusprendė prisijungti prie šio projekto teigė, kad visada įdomu pamatyti, ką mąsto jauni specialistai.

„Ne visada patirtis lemia geras idėjas. Jau dabar galiu sakyti, kad įspūdis tikrai geras, juo labiau, kad studentai tarpusavyje komunikavo ir įrodė, kad sugeba dirbti komandoje“,– sakė R. Benevičius.

Surado reikšmingus partnerius

Puikiai su užduotimi susidoroję studentai prisipažino, kad dirbti nebuvo taip lengva, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Sudėtingiausia buvo rasti bendrą sprendimą su žmonėmis, kurių beveik nepažįsti. Juo labiau, kad nuo vieno žmogaus pakeitimų priklausė ir visų kitų projekto dalių pakeitimai“, – pasakojo KTU Statybos inžineriją studijuojanti Mantvydė Mičelytė.

Aktyviai prie projekto įgyvendinimo idėjos prisijungė ir modernių namų kūrimo įmonių grupė „MONAK²“. Projektą koordinavusi įmonių grupės atstovė, Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė pabrėžė, kad yra pirmasis tokio pobūdžio bendradarbiavimas su Kauno technologijos universitetu.

„Mūsų įmonių grupę vienija 28 nariai iš visiškai skirtingų sričių, tad patys pabandę tokio tipo bendradarbiavimą pirmieji, KTU Statybos ir architektūros fakultete suradome labai reikšmingus partnerius. Tai, kad dėstytojai sugebėjo „užvesti“ jaunus žmones nerti į visiškai jiems naują sritį yra puikus dalykas. Manau, kad tai jiems buvo pirma tokia sudėtinga, bet gyvenime labai reikalinga patirtis“, – sakė D. Matukienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų