- Ignas Dobrovolskas, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prezidentas Gitanas Nausėda pozityviai vertina siūlymą pratęsti bankų solidarumo mokestį, kaip vieną iš galimybių ieškant papildomų lėšų gynybai. Taip pat jis tikino teigiamai vertinantis ir pelno mokesčio didinimą.
„Ir vakar dalyvaudamas debatuose, kad turime pirmiausia ieškoti šaltinių, jog ne tik žmonės, bet ir verslo bendruomenė plačiau prisidėtų. Manau, kad bankai taip pat yra verslo sudėtinė dalis. Solidarumo mokestis tikrai suvaidino teigiamą vaidmenį finansuojant infrastruktūrą Vokietijos brigados atėjimui“, – penktadienį Vilniuje žurnalistams teigė G. Nausėda.
„Išliekant ambicingiems uždaviniams dėl mūsų kariuomenės modernizavimo ir dėl kitų mūsų saugumo stiprinimo aspektų, toks motyvas tikrai egzistuoja, tiek dėl bankų solidarumo įnašo pratęsimo, tiek dėl galimo pelno mokesčio padidinimo aš pasisakyčiau teigiamai“, – pažymėjo jis.
G. Nausėda akcentavo, kad norint siekti verslo iškelto rodiklio, 4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) skyrimo gynybos išlaidoms, reikia tvarių finansavimo šaltinių.
„Mums reikia tvarių finansavimo šaltinių ir pati verslo bendruomenė iškėlė socialinę iniciatyvą siekti 4 proc. BVP gynybos išlaidų. Manau, kad tai yra savalaikis sprendimas, savalaikė iniciatyva ir dabar tiesiog turime rasti priemones, kaip to tikslo palaipsniui siekti“, – aiškino prezidentas.
„Galbūt ne iš karto 4 proc., šiuo metu pakaktų ir 3–3,5 proc., bet gyventi neramiame pasaulyje ir tikėtis taikos galima tik vienu metu – atgrasyti nedraugus“, – tikino jis.
Šalies vadovas pažymėjo, kad galima atrasti tinkamą modelį kalbant apie bankų solidarumo mokesčio pratęsimą, o šiuo metu svarbiausia sutarti, kokiu keliu einame gynybos finansavimo klausimu.
„Viskas yra modelio klausimas, tikrai galime rasti sprendimus, kurie gali būti adekvatūs ir atneštų reikalingų papildomų pajamų. Mes dabar esame tik diskusijos stadijoje, svarbiausia, kad sutartume apskritai, kokiu keliu einame“, – sakė G. Nausėda.
„Gerai, kad atmetėme pridėtinės vertės mokesčio didinimą, gerai, jog atmetėme rankos kišimą į savivaldybių kišenę, dabar bus lengviau susitarti, nes galimų sprendimų imtis tapo mažesne“, – tvirtino jis.
Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus ir jo pavaduotojas Andrius Palionis siūlo dar metams – iki 2025 -ųjų pabaigos – pratęsti bankų laikinojo solidarumo mokestį.
Dalį gauto pelno 2023 metais bankai skyrė šalies gynybai, pervesdami į šalies biudžetą 250 mln. eurų solidarumo įnašą. Prognozuojama, kad panašią sumą finansų institucijos skirs ir 2024 m.
ELTA primena, kad balandžio viduryje įvyko premjerės Ingrida Šimonytė surengtas politinių partijų bei verslo atstovų susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo. Po jo premjerė pranešė, kad poreikiams susijusiems su papildomu gynybos finansavimu siūloma steigti specialų fondą, kuris akumuliuos lėšas.
Taip pat, anot I. Šimonytės, politikai, verslo atstovai bei nevyriausybinės organizacijos linkusios sutarti dėl papildomo gynybos finansavimo pakėlus pelno mokestį ir PVM po 1 proc. punktą.
Krašto apsaugos finansavimas Lietuvoje šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP, tačiau siekiama, kad šis dydis artimiausiais metais pasiektų bent 3 proc.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
G. Paluckas: klaidinga prielaida, kad norima atkurti santykius su Kinija dėl asmeninės naudos
Kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas sako, kad prielaida, jog jis siekia atkurti santykius su Kinija tam, kad politikui dalinai priklausančios įmonės gautų naudos ličio akumuliatorių gamybos srityje yra klaidinga, o kainodara šiai technologi...
-
Už surinktą tarą šiemet lietuviai jau susigrąžino įspūdingą sumą
Daugiau nei 60 milijonų eurų – tiek užstato pinigų susigrąžino Lietuvos gyventojai, per dešimt šių metų mėnesių nugabenę gėrimų pakuotes į taromatus ir kitas surinkimo vietas. ...
-
LEA: per savaitę kilus kainoms, benzinas vėl tapo pigesnis už dyzeliną
Pastarąją savaitę Lietuvoje benzinas atpigo 0,1 proc., tuo metu dyzelino kaina ūgtelėjo 1,1 proc. Kaip skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA), benzino vidutinė kaina pirmą kartą nuo šių metų balandžio pradžios yra mažesnė už dyzelin...
-
D. Kreivys: už grįžimą pas visuomeninį tiekėją Lietuvai grėstų pažeidimo procedūra2
Naujiems valdantiesiems siūlant numatyti galimybę leisti elektros vartotojams grįžti pas visuomeninį tiekėją, jei nepriklausomų tiekėjų kainos būtų per aukštos, energetikos ministras Dainius Kreivys įspėja, kad už tai Lietuvai gali būti ...
-
Nuo kitų metų – brangesnės atostogos: kokių pokyčių tikėtis?
Atostogos užsienyje kitais metais brangs – taip sako ir kelionių organizatoriai, ir viešbučių atstovai. Panašu, kad kainos kils maždaug dešimtadaliu, tačiau lietuviai vis tiek keliauja. ...
-
LEA: šilumos ir elektros kainos šią žiemą bus stabilios
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė sako, kad šių metų šildymo sezono metu energijos – tiek elektros, tiek šilumos – kainos bus stabilios. Pasak Agnės Bagočiutės, jų stabilumą pirmiausia lemia didesnė vi...
-
„Teltonika“ išjudino biurokratijos šešėlius: sustabdyta dešimtys milijardų eurų investicijų8
Po „Teltonikos“ iškelto skandalo aiškėja pribloškiantis biurokratų savivalės mastas. Būrelis valdininkų sustabdė investicijas už dešimtis milijardų eurų. Kone visos pagrindinės šalies sritys vystosi l...
-
Lietuva ir Taivanas sutarė kartu plėtoti dronų technologijas ir pramonę1
Lietuvos ir Taivano verslo atstovai sutarė kartu plėtoti dronų technologijas ir pramonę. ...
-
Dronų verslo forume Vilniuje – ir Taivano įmonių atstovai
Vilniuje rengiamame dronų sektoriaus forume ketvirtadienį dalyvaus ir Taivano verslo delegacija, vadovaujama užsienio reikalų ministro Lin Chia-lungo (Lin Čia-lungo). ...
-
Seime – pirmasis 2025 metų valstybės biudžeto svarstymas
Naujasis Seimas ketvirtadienį svarstys 2025 metų valstybės biudžeto projektą, kuri parengė kadenciją baigianti Ingridos Šimonytės Vyriausybė. ...