Palankių rezultatų sulaukusi Suomija pateko į pasaulio čempionatą

Suomija pirmoji iš Europos kvalifikacijos pateko į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Pergalingai atrankos į pasaulio čempionatą antrąjį etapą užbaigusi Suomija triumfuoja.

Sulaukusi palankių rezultatų, komanda pirmoji iš Europos žemyno užsitikrino vietą 2023 m. planetos pirmenybėse.

Lassi Tuovio auklėtiniai ketvirtadienį su Lauri Markkanenu priešakyje namuose 79:73 laimėjo prieš Izraelį, o sekmadienį išvykoje 76:68 nugalėjo Estiją.

Toje pačioje J grupėje sekmadienį Vokietija 90:71 palaužė Luka Dončičiaus vedamą Slovėniją, o Švedija 95:83 pranoko Izraelį.

Pastarąsias rungtynes suomiai stebėjo lėktuve skrisdami namo iš Estijos.

Po šių dviejų rezultatų Suomija su 7 pergalėmis per 8 mačus su Vokietija yra turnyrinės lentelės viršuje.

Suomiams priklauso tarpusavio pranašumą prieš trečioje vietoje esančią Slovėniją (5-3).

4–5 vietas užimančios komandos Švedija ir Izraelis savo sąskaitoje turi po 3 laimėjimus per 8 rungtynes. Kvalifikacijoje likus ketverioms rungtynėms, Suomija nebegali nukristi žemiau trečiosios vietos.

Į pasaulio čempionatą Europos kvalifikacijoje žengs po tris geriausias grupių komandas.

Suomija planetos pirmenybėse dalyvaus antrąkart istorijoje. Komanda praleido 2019 m. Kinijoje vykusį pasaulio čempionatą, o 2014 m. Ispanijoje užėmė 22-ą vietą.

Vietą pasaulio čempionatą yra užsitikrinusios turnyro šeimininkės Japonija ir Filipinai, o per atranką kartu su Suomija jau pateko Dramblio Kaulo kranto atstovai.

Komandų rikiuotę pasaulio čempionato atrankoje galite rasti paspaudę čia.

Pirmenybėse kovos 32 pasaulio rinktinės.