Istorinė pergalė: „Žalgiris“ po pratęsimo parklupdė „Panathinaikos“

Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą istorijoje nugalėjo „Panathinaikos“ jų pačių tvirtovėje. Nors ir iššvaistė 17 taškų pranašumą Šarūno Jasikevičiaus „Žalgiris“ parodė charakterį ir po pratęsimo 87:83 (20:13, 24:20, 14:18, 18:25) palaužė Atėnų ekipą. Kauno klubą į pergalę vedė 18 taškų surinkęs Brandonas Daviesas.

Iki šiol „Žalgiris“ Atėnuose nuo 2000 metų buvo pralaimėjęs 10 rungtynių iš eilės. Tačiau visos serijos kažkada baigiasi.

„Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas buvo rezultatyviausias su 18 taškų. Sezono rungtynes sužaidęs Thomas Walkupas pridėjo 14 taškų.

Solidžiai debiutavo naujasis „Žalgirio“ įžaidėjas D.Waltonas, kuris pelnė 5 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Šaras buvo toks patenkintas atakų organizatoriumi, kad pirmajame jo mače leido žaisti lemiamomis ketvirtojo kėlinio minutėmis.

Nors pirmoje rungtynių pusėje svaidė pro šalį 22 taškus Atėnų ekipoje spėjo susirinkti Nickas Calathesas.

Jį pavaduojantis Lukas Lekavičius pratęsė sėkmingą seriją – pataikė 21 baudos metimą iš eilės, bet daugiau kalnų nenuvertė. Lietuvis paliko aikštę su 2 taškais ir 2 atkovotais kamuoliais.

Jau sekmadienį Kauno „Žalgirio“ laukia akistata su Panevėžio „Lietkabeliu“, o kitą penktadienį namuose priims Eurolygos čempioną Madrido „Real“.

Rungtynių statistika: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 83:87

Dvitaškiai: 20/39 (51,3%) – 26/55 (47,3%)

Tritaškiai: 9/29 (31%) – 4/11 (36,4%)

Baudų metimai: 16/28 (57,1%) – 23/26 (88,5%)

Atkovoti kamuoliai: 26 – 41

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 18

Perimti kamuoliai: 4 – 2

Klaidos: 8 – 12

„Panathinaikos“: N.Calathesas 22, K.Langfordas 13.

„Žalgiris“: B.Daviesas 18, T.Walkupas 14, A.White'as 13, E.Ulanovas 11, N.Woltersas 10, D.Waltonas ir L.Westermannas po 5, P.Jankūnas ir A.Kavaliauskas po 4, L.Birutis 3.