Valdantieji bandys „skinti“ Krikščionių partijos atstovus (atnaujinta 15.35 val.)

Aptrupėjusi valdančioji koalicija pasiryžusi atimti bet kokius postus iš Krikščionių partijos frakcijos, pasitraukusios į opoziciją.

Antradienį šios frakcijos seniūnas Aleksandras Sacharukas, kuriam gresia apkalta ir parlamentaro mandato atėmimas, buvo atleistas iš Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko pareigų. Už tai balsavo 4 iš 7 komisijos narių. Visi balsavusieji už – valdančiosios keturių centro dešinės partijų koalicijos atstovai.

A.Sacharuko atleidimą iš komisijos vadovų dar turi patvirtinti visas Seimas. Planuojama, kad balsavimas dėl to turėtų įvykti jau ketvirtadienį plenariniame posėdyje.

Be to, netrukus ruošiamasi balsuoti ir dėl pasiūlymo išvis naikinti Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisiją.

Trečiadienį ryte įvyko eilinis Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) posėdis. Šiam komitetui vadovauja Krikščionių partijos atstovas Vytautas Kurpuvesas.

Pasak jo, komiteto posėdyje nebuvo keliamas klausimas dėl nepasitikėjimo pirmininku. „O kodėl turėtų tas klausimas kilti? Kol kas niekas nekalbėjo, kad komiteto pirmininką būtinai reikia keisti“, - teigė V.Kurpuvesas.

Priminus, kad valdančiosios koalicijos atstovai, įskaitant ir premjerą Andrių Kubilių, yra pasisakę už visų vadovaujančiųjų postų atėmimą iš Krikščionių partijos atstovų, V.Kurpuvesas sutiko, jog klausimas dėl jo dar gali būti iškeltas artimiausioje ateityje.

Kita vertus, jis skaičiuoja turintis daugumos komiteto dabartinių narių paramą. Iš dešimties narių net šeši, įskaitant ir patį V.Kurpuvesą, priklauso opozicijai. „Jeigu nori, valdančiųjų atstovai komitete gali bandyti kelti klausimą dėl pirmininko pakeitimo. Bet nežinau, ar tai pavyks padaryti“, - kalbėjo VVSK vadovas.

Bet valdančioji koalicija gali Seimo plenariniame posėdyje priimti nutarimą dėl VVSK sudėties pakeitimo. Tuomet V.Kurpuvesas gali netekti jį remiančios komiteto narių daugumos. Neoficialiomis žiniomis, koalicija taip ir planuoja pasielgti, tačiau ne iškart, o po savaitės kitos. Kai bus pakeista VVSK sudėtis, jis galės savo posėdyje pareikšti nepasitikėjimą pirmininku V.Kurpuvesu ir jį pakeisti kuriuo nors valdančiųjų atstovu.

Trečiadienį popiet įvyko ir eilinis Atominės energetikos komisijos posėdis. Šiai komisijai vadovauja Krikščionių partijos narys Rokas Žilinskas.

Nors posėdžio išvakarėse netrūko prognozių, kad R.Žilinską gali būti bandoma nuversti iš užimamo posto, vis dėlto šįkart taip dar neįvyko. Tačiau neatmetama, kad artimiausiuose Atominės energetikos komisijos posėdžiuose šis klausimas gali būti keliamas ir dėl jo balsuojama.

Situacija šioje komisijoje pakankamai komplikuota. Iš 15 jos narių 7 priklauso valdančiajai koalicijai, 7 – opozicijai. 15-tasis komisijos narys yra valstietis liaudininkas Antanas Baura. Nuo jo apsisprendimo ir gali priklausyti, ar R.Žilinskas išlaikys postą. Valstiečiai liaudininkai yra opozicijoje, tačiau pasirašė bendradarbiavimo sutartį su valdančiąja koalicija.

A.Baura teigė palaikąs nuomonę, kad opozicija pasiskelbusios Krikščionių partijos atstovai turi palikti vadovaujančiuosius postus. Taip jis leido suprasti, kad greičiausiai balsuotų prieš R.Žilinską, jeigu komisijoje būtų keliamas klausimas dėl pasitikėjimo pirmininku.

Atominės energetikos komisijos nariai yra net du ministrai, kurie paprastai nedažnai dalyvauja Seimo institucijų posėdžiuose. Tai Audronius Ažubalis ir Donatas Jankauskas.

Šį trečiadienį abu ministrai į komisiją neatvyko. Tačiau R.Žilinskas spėja, kad jau artimiausiu metu jie turėtų dalyvauti Atominės energetikos komisijos posėdyje, taip užtikrindami pakankamą daugumą galimam pirmininko pakeitimui.

Apie pasitraukimą į opoziciją 13 narių vienijanti Krikščionių partijos frakcija oficialiai paskelbė antradienį.


Šiame straipsnyje: opozicijakoalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių