LRT biudžetą ketinama didinti apie 16 proc.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) biudžetą kitąmet siūloma didinti beveik 16 proc., tačiau kitos kultūros ministro valdymo srityje esančios įstaigos ženklesnių pokyčių nesulauks, rodo paviešintas projektas.

2012 metų valstybės biudžeto projekte LRT numatyta skirti 48,3 mln. litų. Šiemet LRT biudžetas yra 41,7 mln. litų. Tai - didžiausias siūlomas asignavimų padidinimas tarp kultūros ministro valdymo srityje esančių įstaigų.

Jei projektui bus pritarta, šiek tiek mažesnio nei šiais metais finansavimo sulauks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Spaudos radijo ir  televizijos rėmimo fondas bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Finansavimas labiau turėtų išaugti Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybai - nuo 17 iki 22 mln., ne taip žymiai jį siūloma didinti Lietuvos nacionaliniam muziejui, Lietuvos dailės muziejui, Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui.

Iš viso valstybės biudžeto išlaidos kitąmet numatomos 0,7 proc. didesnės nei šiemet.


Šiame straipsnyje: LRTfinansavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas

Pikasas portretas
Svarstant biudžetą nederėtų pamiršti ir labiausiai neteisingai nuskriaustų pensininkų. Tai, kaip buvo elgiamasi pensininkų atžvilgiu, neleidžiant jiems pasirinkti jam palankiausio 5 darbo metų vidurkio, jau esu diskutavęs. Net ir "Sodros" darbuotojai nukentėjusiems aiškino ir aiškina, kad taip elgtis neteisinga, bet įstatymas buvo toks. Visais atvejais teisinėje valstybėje būtina ieškoti teisingumo kriterijų ir juos rasti. Pritariu prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonei, kad reikia visiems pensininkams suteikti teisę pasirinkti, kuriuos 5 metus jis nori įtraukti pensijos apskaičiavimui. Jei toks asmuo turi net ir būtiną darbo stažą, tai būtų neteisingai išmesti iš jo dirbtinai kurį nors laikotarpį. Žinoma, gali atsitikti taip, kad kai kurie duomenys yra archyvuose dingę. Nors nemanau, kad tokių atvejų būtų daug. Tada gal būt galima nustatyti vidurkio atitikmenį buvusioms pareigybėms ar mokėti pensijos vidurkį. Žinau tokių asmenų, kurie turi darbo stažą ir gerus atlygius savo darbingiausiais jaunystės metais, o vėliau dėl sveikatos trikdžių, darbo netekimo ar kitų aplinkybių dabar toli gražu negauna net įprasto pensijos minimumo, skaičiuojant pagal dabartinį minimalų atlyginimą. Nemanau, kad toks teisybės atstatymas pareikalautų labai didelių lėšų. Didelis skaičius tokių neteisingai nukentėjusių asmenų jau iškeliavo Anapilin, o likę dažnai, kaip sakoma, nesuduria galo su galu. Negi dar maža to, kad tais sovietiniais metais dirbusių asmenų turtas buvo "prichatizuotas" visokių aferų pagalba, tai dar ir skriausti visą tai sukūrusius? Manau, kad tokią neteisėtą dabartinę situaciją būtina teisiškai atstatyti ir nekurti naujų planų, kurie remtųsi tik paskutinių, jau artimų pensijai metų rodikliais. Beje, jei palauksime dar kokį 10 metų, tai problemos nebeliks, nes nebeliks ir tų pensininkų, kurie mirs skurde dar anksčiau. Negalima tokiu būdu siekti jais kuo greičiau atsikratyti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių