Švedijos teismas skyrė laisvės atėmimo bausmę Korano degintojui

  • Teksto dydis:

Švedijos teismas antradienį skyrė keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę švedų ir danų dešiniojo sparno aktyvistui už etninės neapykantos kurstymą per du 2022 metų protestus, tarp kurių buvo ir Korano deginimas.

Rasmusas Paludanas išprovokavo riaušes Švedijoje 2022 metais, kai išvyko į turą po šalį ir viešai sudegino kelias Korano kopijas.

Rugpjūtį prokurorai apkaltino jį „agitavimu prieš etninę grupę“ dėl protesto pietiniame Malmės mieste 2022 metų balandį, kur jis išniekino ir padegė musulmonų šventąją knygą, tuo pat metu engdamas musulmonus.

Jam taip pat pareikšti kaltinimai dėl kito analogiško incidento, kai jis laidė niekinančias pastabas apie arabus ir afrikiečius.

Malmės teismas nurodė nustatęs, kad R. Paludanas „susibūrimuose reiškė panieką, be kita ko, musulmonams, ir kad jo veiksmų negalima pateisinti islamo kritika ar politine kampanija“.

„Leidžiama viešai kritikuoti, pavyzdžiui, islamą ir net musulmonus, tačiau panieka žmonių grupei aiškiai neturi peržengti aktualaus ir atsakingo diskurso ribų“, – sakoma teisėjo Nicklaso Soderbergo pareiškime.

„Šiais atvejais tokio diskurso nebuvo. Vietoj to, teiginiais buvo siekiama tik šmeižti ir įžeisti musulmonus“, – pridūrė jis.

Teismas R. Paludaną pripažino kaltu ir skyrė keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

R. Paludanas neigė kaltinimus, teigdamas, kad jo protestai buvo kampanijos už jo mažą partiją „Stram Kurs“ („Griežtoji linija“) dalis, o jo pareiškimai tėra islamo kritika.

Jis naujienų agentūrai TT sakė ketinantis apskųsti nuosprendį.

Po 2022 metų protestų turo R. Paludanas vėliau išprovokavo tarptautinius ginčus, kai 2023 metų sausį prie Turkijos ambasados ​​Stokholme padegė Koraną.

Šis incidentas lėmė dar didesnę įtampą šalių santykiuose, mat tuo metu Turkija vilkino Švedijos siekį įstoti į NATO.

Santykius tarp Švedijos ir kelių Artimųjų Rytų šalių dar labiau pablogino virtinė protestų, kuriuos 2023 metų vasarą surengė Irako pabėgėlis Salwanas Momika, tarp kurių buvo ir Korano išniekinimas.

S. Momika ir kitas protestuotojas Salwanas Najemas taip pat buvo apkaltinti dėl etninės neapykantos kurstymo šių metų rugpjūtį, o jų teismas suplanuotas sausį.

Švedijos vyriausybė pasmerkė išniekinimus, bet atkreipė dėmesį į šalies konstitucijos saugomas žodžio ir susirinkimų laisves.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Mažai durniui davė, reikejo bent 10 metų įpaišyti. Kad kitiems pamoka būtų.

teisingai svediski LGBTQ debilai taip ir toliau darykit

teisingai svediski LGBTQ debilai taip ir toliau darykit portretas
dulkinkit savus, kad islamistai teroristai svedijoj klestetu...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių