„Tarp žuvusiųjų taip pat buvo 20 moterų, ir aukų skaičius gali dar padidėti, nes esama dingusių žmonių“, – perspėjo SOHR.
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienį surengė posėdį, per kurį aptartas Vakarų šalių parengtas šį aviacijos smūgį smerkiančios rezoliucijos projektas.
Tačiau Maskva, turinti Taryboje veto teisę, gynė savo sąjungininką Damaską: nors ir pripažino, kad antskrydį įvykdė Sirijos vyriausybės pajėgų lėktuvai, pabrėžė, kad mieste pasklidusios nuodingosios cheminės medžiagos iš tikrųjų buvo saugomos subombarduotame „teroristų“ sandėlyje.
Nervus paralyžiuojančios medžiagos
Jungtinių Tautų agentūra nurodė, kad per antradienio ataką Idlibo provincijoje tikriausiai buvo panaudoti cheminiai ginklai. PSO atkreipia dėmesį, kad „nebuvo pranešta apie išorinius sužeidimus“, bet „sparčiai pasireiškė panašūs simptomai, tarp jų – ūmus kvėpavimo sutrikimas, pagrindinė mirties priežastis“.
„Kai kuriais atvejais, atrodo, matyti papildomų ženklų, atitinkančių fosforo organinių junginių, ... prie kurių priskiriamos ir nervus paralyžiuojančios medžiagos, poveikį“, – nurodė PSO.
Karo nusikaltimai
Įtariamas cheminio ginklo panaudojimas sukilėlių kontroliuojamame Sirijos mieste, nusinešęs daugybę gyvybių, liudija, kad šalyje tebevykdomi karo nusikaltimai, trečiadienį pareiškė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas).
„Deja, siaubingi vakar dienos įvykiai rodo, kad Sirijoje vykdomi karo nusikaltimai (ir kad) dažnai pažeidžiama tarptautiniai humanitariniai įstatymai“, – sakė A.Guterresas Briuselyje vykstančioje konferencijoje dėl pagalbos Sirijai.
A.Guterresas sakė, kad JT nori nustatyti atsakomybę už tokius nusikaltimus. Jis sakė esąs „įsitikinęs, kad JT Saugumo Taryba vykdys savo įsipareigojimus“.
Veto teisę Saugumo Taryboje turinti Rusija, kuri remia Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) pajėgas, pareiškė, kad antradienio incidentas įvyko Damasko režimo aviacijai pataikius į „teroristų sandėlį“, kuriame buvo laikomos „nuodingos medžiagos“.
„Cheminių ginklų arsenalas“ buvo skirtas kovotojams Irake, nurodė Rusijos Gynybos ministerija. Pasak rusų pareigūnų, ši informacija yra „visiškai patikima ir objektyvi“.
Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija savo ruožtu pateikė Saugumo Tarybai rezoliucijos projektą, kuriuo reikalaujama atlikti pilną tyrimą.
Anksčiau Britanijos diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sakė, kad visi įrodymai liudija, kad už ataką atsakingos B.al Assado pajėgos.
„Visi mano matyti įrodymai rodo, kad tai padarė B.al Assado režimas... panaudojęs neteisėtus ginklus prieš savo žmones“, – sakė į konferenciją atvykęs B.Johnsonas.
Naujausi komentarai