Ukraina priėmė Vakarų palaikomos teismų reformos įstatymą

  • Teksto dydis:

Ukraina ketvirtadienį pertvarkė savo ilgai kritikuotą teismų sistemą, pritaikydama ją prie Vakarų standartų, apribodama teisėjų neliečiamybę ir įsteigdama antikorupcinį tribunolą.

Virtine naujų priemonių siekiama padėti šiai buvusiai Sovietų Sąjungos respublikai siekti savo ambicijos ir iki 2020 metų pateikti prašymą dėl narystės ES.

Jos yra svarbios, norint pradėti tarptautinę paramos programą, kuri padėtų apsaugoti merdinčią Ukrainos ekonomiką.

Ši konflikto nualinta šalis dažnai kritikuojama dėl jos korupcijos temdomos teisingumo sistemos, kuri stato kliūtis užsienio investuotojams ir tarnauja saujelei oligarchų, dominuojančių Ukrainos politikoje.

„Mes atkuriame Ukrainos teisę į tiesą, teisę į teisingumą“, – prezidentas Petro Porošanka sakė įstatymų leidėjams prieš tai, kai jie beveik vienbalsiai pritarė naujoms priemonėms.

„Mes tai darome dėl investuotojų, kurių mums reikia, atėjimo į Ukrainą, darbo vietų kūrimo, mokesčių mokėjimo ir mūsų ekonomikos augimo užtikrinimo“, – kalbėjo jis.

Viena svarbiausių naujovių yra susijusi su nepriklausomos antikorupcinės ir intelektinės nuosavybės apsaugą užtikrinančios institucijos įkūrimu per 12 mėnesių laikotarpį.

Kita priemonė atima iš teisėjų visišką neliečiamybę, saugančią nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, ir leidžia juos patraukti atsakomybėn už nusikaltimus, įvykdytus už teismo salės ribų.

Taip pat įkuriama nepriklausoma teisėjų atrankos ir skyrimo komisija, kuri atrinkdama vadovausis kandidatų profesiniais nuopelnais, o ne jų ryšiais su įtakingais verslininkais ar politikais.

Pasak P.Porošenkos, daugiau nei 40 proc. Ukrainos dabartinių teismų narių neatitiks naujos etikos sistemos reikalavimų.

Vakarų palaikomas Ukrainos lyderis neteko visuomenės pasitikėjimo dėl jo, kaip manoma, nesugebėjimo pažaboti valdininkų korupciją, kurią jis paveldėjo iš ankstesnės Rusijos palaikomos valdžios, kuri buvo nuversta per 2014 metų vasario mėnesio sukilimą.

Anksčiau šiais metais kelių svarbių ministerijų vadovai pasitraukė iš vyriausybės dėl įtariamų slaptų su susitarimų su oligarchais ir jų įtakos priimant sprendimus dėl svarbių paskyrimų ir naujų įstatymų priėmimo.


Šiame straipsnyje: Ukrainateismaiteismų reformaįstatymasVakaraikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių